Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
30 19
Reklama

MMA Mateusz Gamrot zwakował 2 pasy KSW i zawiesza współpracę z federacją

sk
piątek, 17.05.2019 r.
godz. 12.13
sk | piątek, 17.05.2019 r., godz. 12.13
MMA Mateusz Gamrot zwakował 2 pasy KSW i zawiesza współpracę z federacją
fot. Roger Gorączniak

Na niespodziewany ruch zdecydował się Mateusz Gamrot.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
27°C 1019 hPa
JUTRO
pogoda
30°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
33°C 1010 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI
Mieszkający i trenujący w Poznaniu zawodnik w swoim oświadczeniu na łamach WP SportoweFakty.pl poinformował, że zwakował pasy KSW w kategoriach lekkiej i piórkowej. - Powodem tego jest ogólne zmęczenie i zniechęcenie. Od dłuższego czasu ciąży na mnie ciągła presja związana z długotrwałym byciem na szczycie. Chcę też uspokoić swoje życie osobiste i poświęcić więcej czasu dla rodziny. Rodziny, którą chcę powiększyć. Do tej pory nie było to możliwe, ponieważ wszystko było podporządkowane startom w MMA - tłumaczył.
 
Gamrot w zawodowym MMA stoczył 16 pojedynków. 15 wygrał, jeden sklasyfikowano jako "non contest".
 
Zawodnik zadeklarował chęć powrotu na studia z zakresu ratownictwa medycznego. Chciałby również zająć się promocją sportu wśród trudnej młodzieży.
 
Gamrot skupi się teraz na występie w światowych finałach organizacji ADCC, jednak poza tym nie ma żadnych planów. Nie wykluczył, że w przyszłości wróci do KSW.
 

Sytuację dla portalu polsatsport.pl skomentował Maciej Kawulski, współwłaściciel KSW. - Mateusz Gamrot ma ważny kontrakt z federacją KSW i on nie wygasa. W chwili obecnej zdecydował się na odpoczynek. Jeśli jednak głód startów skłoni go kiedyś do powrotu, w co mocno wierzę, drzwi naszej federacji będą dla niego otwarte. Gamer, zawsze będziemy na Ciebie czekać - powiedział.

Reklama