Reklama
Reklama

Lech Poznań podjął decyzję w sprawie trenera: Dariusz Żuraw zostaje

fot. Paweł Rosolski

Nie było niespodzianki w kwestii wyboru szkoleniowca Lecha Poznań.

Po zwolnieniu Adama Nawałki zespół ponownie przejął Dariusz Żuraw. Szefowie klubu nie wykluczali, że może on kontynuować pracę w kolejnym sezonie, ale to zależy m.in. od osiąganych przez niego wyników.
Ostatecznie szkoleniowcowi udało się awansować do rundy finałowej. W niej Kolejorz prezentował się nieźle (tylko jedna porażka), ale to zbyt mało, żeby awansować do europejskich pucharów. Mimo to władze Lecha uznały, że trener będzie kontynuować swoją misję.

W ten sposób Żuraw będzie mieć wpływ m.in. na letnie ruchy transferowe. Nowa umowa trenera pierwszego zespołu będzie obowiązywać przez 2 sezony.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

- Darek wkroczył do szatni w trudnym momencie. Od początku wiedział, że nie będziemy zwracać uwagi tylko na wyniki przez niego osiągane. Ważny był dla nas styl gry, umiejętność podniesienia drużyny w trudnym momencie, a także codzienny kontakt z piłkarzami. I po zebraniu tych wszystkich elementów zdecydowaliśmy się na kontynuowanie współpracy. Widzimy bowiem, że trener ma swój pomysł na grę i stara się go konsekwentnie realizować - tłumaczył prezes Lecha, Karol Klimczak.

- Kolejorz jest na etapie przebudowy drużyny i cieszę się, że biorę udział w tym projekcie. Zdecydowaliśmy się na reset, nowe otwarcie i zrobimy wszystko, żeby w przerwie między rozgrywkami zbudować jak najlepszą ekipę. Bez wątpienia jednak potrzebna jest cierpliwość, bo nic nie stanie się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Razem, począwszy od pracowników, piłkarzy oraz członków sztabu szkoleniowego Lecha Poznań musimy na to ciężko zapracować - stwierdził szkoleniowiec.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Obłoki srebrzyste nad Poznaniem
23℃
17℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
7.02 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro