Reklama
Reklama

Piłkarze Lecha Poznań wkrótce rozpoczną urlopy. Czekają ich 2 miesiące przerwy od gry

fot. Tomasz Szwajkowski

Wielkimi krokami zbliża się koniec sezonu 2018/19 Lotto Ekstraklasy.

Przed piłkarzami Lecha Poznań jeszcze 3 mecze: na swoim stadionie podejmą oni Lechię Gdańsk, a na wyjeździe zmierzą się z Cracovią i Piastem Gliwice. To po tym ostatnim spotkaniu, zaplanowanym na 19 maja, piłkarze rozpoczną urlopy.
Zawodnicy (oczywiście poza tymi, którzy odejdą z Kolejorza), powrócą do pracy 13 czerwca. Choć wciąż oficjalnie nie potwierdzono, że szkoleniowcem Lecha nadal będzie Dariusz Żuraw, to brał on udział w planowaniu urlopów i początku przygotowań.
- Pierwsza część urlopu naszych piłkarzy będzie poświęcona tylko i wyłącznie na regenerację. Zawodnicy muszą odpocząć nie tylko fizycznie, ale także zrobić mały "reset" głowy. W kolejnych dniach jednak już każdy z nich zacznie realizować indywidualne rozpiski treningowe, by wrócić w optymalnej formie fizycznej do nas przed okresem przygotowawczym. Pozostaniemy z nimi w kontakcie, będziemy ich monitorować na bieżąco oraz przeanalizujemy ich wyniki jeszcze przed startem przygotowań - powiedział Żuraw, cytowany przez lechpoznan.pl.

Nowy sezon ekstraklasy rozpocznie się w weekend 20-21 lipca. Kolejorz wciąż ma ponadto teoretyczne szanse na awans do kwalifikacji Ligi Europy. Wtedy piłkarze z Bułgarskiej przystąpiliby do rywalizacji 11 lipca.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Obłoki srebrzyste nad Poznaniem
23℃
17℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
7.63 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro