Reklama
Reklama

Lech Poznań notuje duże zyski i może zostać "Firmą Roku"

fot. Tomasz Szwajkowski

Nominację w nietypowej dla siebie kategorii otrzymał Lech Poznań.

Pod koniec maja w Krakowie odbędzie się Kongres Impact"19. Wydarzenie zgromadzi osoby związane z biznesem i polityką z całego świata. Podczas gali wręczona zostanie m.in. nagroda dla "Firmy Roku", przyznawana przez portal money.pl.
W gronie nienominowanych znaleźli się giganci polskiego biznesu, a wśród nich m.in. CCC, CD Projekt czy przedsiębiorstwa z branży deweloperskiej.
Szansę na statuetkę ma również Lech Poznań. Kolejorz poniżej oczekiwań radzi sobie na polu sportowym, ale finansowo pozostaje wzorem dla innych klubów: z opublikowanego niedawno audytu wynika, że tylko w poprzednim sezonie zanotował 22 miliony złotych zysku.

W uzasadnieniu nominacji money.pl podkreśla, że sposobem na biznes Kolejorza jest dywersyfikacja przychodów: wpływy równo rozkładają się na sponsoring, reklamy, transfery czy zyski z dnia meczowego. Zwrócono również uwagę, że to Lech, jako pierwszy w Polsce, zgromadził ponad 40-tysięczną widownię na dwóch meczach z rzędu.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA
Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW rozszerza ostrzeżenie o upale na całą Wielkopolskę
36℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
12.92g/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro