Reklama
Reklama

Warta Poznań utrzymała się w lidze!

fot. Włodzimierz Hoppel

W doskonałych humorach majówkę zakończą kibice Warty Poznań.

Zieloni notowali ostatnio niezłe wyniki i wydawało się, że mają spore szanse na utrzymanie w Fortuna I Lidze, ale formalnie zespół z Drogi Dębińskiej wciąż nie mógł być pewny swego.
To zmieniło się w niedzielny wieczór. Wigry Suwałki przegrały na swoim stadionie 1:2 z Sandecją Nowy Sącz, co oznacza że drużyna znad Czarnej Hańczy na dwie kolejki przed końcem rozgrywek ma 8 puntów straty do Warty i na pewno jej nie dogoni, podobnie jak zdegradowana już wcześniej Garbarnia Kraków.
6 punktów do Warty traci Bytovia Bytów, a 5 GKS Katowice, ale te drużyny zmierzą się jeszcze w bezpośrednim meczu, więc przynajmniej jedna z nich nie wyprzedzi już poznaniaków. Z ligi spadają 3 zespoły, zatem piłkarze Petra Nemeca mogą z czystym sumieniem świętować utrzymanie.
To bardzo ważna informacja dla klubu, który jeszcze w sierpniu stał nad przepaścią i istniało wysokie ryzyko wycofania drużyny z rozgrywek. Nowy właściciel dokonał jednak zmian organizacyjnych i zapewnił środki finansowe, dzięki którym Warta normalnie funkcjonuje. Teraz przy Drodze Dębińskiej mogą już myśleć o kolejnym sezonie.

39 punktów zdobytych w 32 kolejkach daje obecnie Warcie 11. miejsce w tabeli. 11 maja Zieloni podejmą w Ogródku GKS Katowice.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
3.15 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro