Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
30 19
Reklama

Warta Poznań utrzymała się w lidze!

sk
niedziela, 5.05.2019 r.
godz. 19.19
sk | niedziela, 5.05.2019 r., godz. 19.19
Warta Poznań utrzymała się w lidze!
fot. Włodzimierz Hoppel

W doskonałych humorach majówkę zakończą kibice Warty Poznań.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
27°C 1019 hPa
JUTRO
pogoda
30°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
33°C 1010 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI
Zieloni notowali ostatnio niezłe wyniki i wydawało się, że mają spore szanse na utrzymanie w Fortuna I Lidze, ale formalnie zespół z Drogi Dębińskiej wciąż nie mógł być pewny swego.
 
To zmieniło się w niedzielny wieczór. Wigry Suwałki przegrały na swoim stadionie 1:2 z Sandecją Nowy Sącz, co oznacza że drużyna znad Czarnej Hańczy na dwie kolejki przed końcem rozgrywek ma 8 puntów straty do Warty i na pewno jej nie dogoni, podobnie jak zdegradowana już wcześniej Garbarnia Kraków.
 
6 punktów do Warty traci Bytovia Bytów, a 5 GKS Katowice, ale te drużyny zmierzą się jeszcze w bezpośrednim meczu, więc przynajmniej jedna z nich nie wyprzedzi już poznaniaków. Z ligi spadają 3 zespoły, zatem piłkarze Petra Nemeca mogą z czystym sumieniem świętować utrzymanie.
 
To bardzo ważna informacja dla klubu, który jeszcze w sierpniu stał nad przepaścią i istniało wysokie ryzyko wycofania drużyny z rozgrywek. Nowy właściciel dokonał jednak zmian organizacyjnych i zapewnił środki finansowe, dzięki którym Warta normalnie funkcjonuje. Teraz przy Drodze Dębińskiej mogą już myśleć o kolejnym sezonie.

39 punktów zdobytych w 32 kolejkach daje obecnie Warcie 11. miejsce w tabeli. 11 maja Zieloni podejmą w Ogródku GKS Katowice.

Reklama