Reklama
Reklama

Jechał A2 prawie 190 km/h z podrobionym prawem jazdy

fot. policja Konin

Mieszkańca Karpacza zatrzymali na autostradzie policjanci z Konina.

Kierowca samochodu marki Volkswagen zwrócił uwagę policjantów patrolujących trasę A2, bo jechał zdecydowanie szybciej niż powinien. Policyjny wideorejestrator pokazał 187 km/h, a więc o 47 więcej niż pozwalają na to przepisy. Ale nie tylko prędkość była problemem kierowcy.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


- Tuż po zatrzymaniu mężczyzny okazało się, że decyzją Starosty Powiatowego w Jeleniej Górze kierowca ten ma cofnięte uprawnienia na prowadzenie pojazdów. Mężczyzna postanowił jednak wylegitymować się i podać funkcjonariuszom ukraińskie prawo jazdy, którego jak twierdził jest właścicielem - wyjaśnia Adrianna Karwowska-Kuna z policji w Koninie.

Policjanci biorąc dokument do ręki zauważyli, że nosi ślady podrobienia. 48-latkowi postawiono dwa zarzuty - prowadzenia pojazdu mimo cofnięcia uprawnień, za co grozi do 2 lat więzienia oraz fałszowania dokumentu i używania go za autentyczny, za co grozi do 5 lat więzienia.

- Podczas przesłuchania zatrzymany nie potrafił jasno określić kiedy, w jakich okolicznościach, ani w jakim mieście na terenie Ukrainy uzyskał prawo jazdy. Dokument, którym legitymował się mężczyzna został przesłany celem jego weryfikacji i oryginalności - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pogodowa chwila wytchnienia przed upałami
21℃
17℃
Poziom opadów:
16.1 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.96 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro