Reklama
Reklama

Tramwajem po Górnym Tarasie Rataj pojedziemy we wrześniu?

fot. Mariusz Wiśniewski

Wiele wskazuje na to, że w drugiej połowie września zakończą się prace na ulicy Żegrze / Chartowo.

Prace w ramach przebudowy trasy tramwajowej na Górnym Tarasie Rataj zaczęły się w sierpniu ubiegłego roku. Już ukończono przebudowę ronda Żegrze, cały czas trwa budowa torowiska na ulicy Żegrze / Chartowo. To spore utrudnienie dla pasażerów komunikacji miejskiej, ale też dla kierowców.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Dołącz do naszej Drużyny.
REKLAMA


Zgodnie z informacją zawartą na stronie internetowej Poznańskich Inwestycji Miejskich odpowiedzialnych za budowę, prace mają potrwać do końca roku. - Prace budowlane idą zgodnie z harmonogramem i powinny się zakończyć do 17 września. Później zostanie tylko kwestia odbiorów - mówi Maja Chłopocka - Nowak z PIM. To dobra wiadomość dla mieszkańców okolicy. Tramwaje będą mogły być może jeszcze we wrześniu wrócić na cały Górny Taras Rataj - pojadą więc ulicą Hetmańską do ronda Żegrze, następnie ulicą Żegrze / Chartowo do osiedla Lecha lub na Franowo.

Nie jest to koniec prac modernizacyjnych w tym rejonie. Nowy fragment trasy tramwajowej (od ronda Żegrze wzdłuż ul. Unii Lubelskiej) ma być gotowy na koniec przyszłego roku, a "trasa Kórnicka" wraz z fragmentem ringu Łacina zacznie być przebudowywana w 2021 roku. Inwestycja ma potrwać dwa lata.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wraca lato! Od środy w Poznaniu ponownie zacznie robić się cieplej
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
10.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro