Reklama
Reklama

Zamykają magazyn Tesco w Komornikach

fot. Czytelnik

Oprócz magazynu w Komornikach zamknięte zostaną też cztery sklepy w Polsce.

Wiemy już na pewno że Tesco oficjalnie zamyka swój magazyn w Komornikach. Prace straci ok 100 osób. Dziś oficjalnie menadżer Matt Simister ogłosił pracownikom, że CD Tesco w Komornikach będzie pracować do końca lipca - napisał nasz Czytelnik.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Okazuje się, że zapadła decyzja, iż Tesco oprócz centrum dystrybucji w Komornikach zamyka w Polsce też cztery sklepy. Zmiany te są częścią naszej pracy, mającej na celu poprawę wyników działalności w Polsce do poziomów osiąganych przez Tesco w innych krajach Europy Środkowej. Naszym priorytetem jest teraz zaoferowanie odpowiedniego wsparcia dla pracowników zamykanych placówek - komentuje dla portalu propertynews.pl Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco w Polsce.

Z informacji do jakich dotarli dziennikarze portalu wynika, że zamknięte zostaną sklepy Tesco w Nowym Sączu, Rudzie Śląskiej, Starogardzie Gdańskim i Olsztynie.

Jesteśmy zaskoczeni tą informacją, nic nie wskazywało na taki ruch - mówi portalowi money.pl Elżbieta Jakubowska, szefowa NSZZ "Solidarność" w Tesco i zapowiada, że spotkanie ze związkowcami zapowiedziano na przyszły tydzień. Jak twierdzi Jakubowska zamknięcie magazynu w Komornikach było dla niej sporym zaskoczeniem, ponieważ miał on być chlubą Tesco. Był nowoczesny, a przez to bezpieczny i przestronny. Nic nie wskazywało, że będzie zamykany, choć jak wskazują analitycy schodzenie z powierzchni magazynowej daje oszczędności - tłumaczy Jakubowska.

Obiekt powstał został otwarty na przełomie września i października 2016 roku w ramach Segro Logistics Park Poznań w Komornikach. Magazyn Tesco ma blisko 30 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni i 2 000 metrów kwadratowych części biurowej. Magazyn obsługiwał 140 sklepów sieci na północy i zachodzie kraju. Przechowywana była w tym miejscu sucha żywność.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
10.63 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro