Reklama
Reklama

PKP Intercity kupi od H. Cegielski FPS 26 dodatkowych wagonów. To rekordowy kontrakt fabryki!

fot. czytelnik

Wartość dodatkowego zamówienia to ponad 220 milionów złotych.

W lutym 2018 roku H. Cegielski Fabryka Pojazdów Szynowych w Poznaniu podpisała umowę na produkcję 55 nowych wagonów dla PKP Intercity. Wartość kontraktu opiewała na 473,5 mln złotych. Było to rekordowe zamówienie poznańskiej fabryki. W tym roku pojawiły się doniesienia, że PKP Intercity rozważa rozszerzenie zamówienia o kolejne wagony.

Już wiadomo, że FPS wyprodukuje dla przewoźnika 26 kolejnych wagonów. Ich wartość to 223,8 mln złotych. Cały kontrakt opiewa więc na prawie 700 milionów złotych. To absolutny rekord. - W nowych wagonach pasażerowie skorzystają z wygodnych foteli, klimatyzacji, systemu informacji pasażerskiej oraz toalet z zamkniętym obiegiem. Każde miejsce będzie miało dostęp do gniazdka elektrycznego oraz indywidualne oświetlenie. Ponadto zostaną zainstalowane wzmacniacze sygnału komórkowego oraz urządzenia do bezprzewodowego internetu. Wagony te będą w pełni zgodnie z Technicznymi Specyfikacjami Interoperacyjności oraz dostosowane do prędkości 200 km/h - zapowiada przewoźnik.

Nowe wagony to: 2 wagony przedziałowe I klasy, 9 wagonów przedziałowych i 9 bezprzedziałowych II klasy, 3 wagony bezprzedziałowe II klasy z wieszakami na rowery oraz 3 wagony przedziałowe II klasy dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych.

Wszystkie wagony, a będzie ich razem 81, mają trafić do PKP Intercity maksymalnie do lutego 2022 roku. Pierwsze z nich zostaną dostarczone już w przyszłym roku.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami kolejna fala upałów: "miasto i mieszkańcy powinni adaptować się do zmian klimatu"
24℃
17℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
17.85 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro