Reklama
Reklama

Prezydent zachęca do pójścia na wybory. "Niech to będzie święto demokracji"

fot. Jakub Szymczuk/KPRP

Prezydent Andrzej Duda zachęca do pójścia na niedzielne wybory.

26 maja wybierzemy naszych przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Różnego rodzaju osoby, organizacje i instytucje tradycyjnie promują w takich sytuacjach demokratyczne idee. Przyłączył się do nich również prezydent, który wygłosił specjalne orędzie.
Głowa państwa zachęca do głosowania wszystkich uprawnionych. - Każdy głos ma znaczenie, każdy głos jest ważny. Idźmy na wybory, bo wysoka frekwencja będzie potwierdzeniem wysokiej jakości polskiej demokracji. Demokracji, którą tak pieczołowicie od 30 lat budujemy - mówił prezydent Duda.
W orędziu podkreślono, że choć Bruksela czy Strasburg mogą wydawać się odległe od Polski, to podejmowane tam decyzje mają wpływ na nasze codzienne życie.
- To, jak kształtuje się Europa, to, w którym kierunku będzie rozwijać się Unia, zależy od każdego z nas. Nasze głosy razem z głosami milionów obywateli innych państw wpłyną na przyszłość Europy, decydując o jej obliczu na kolejne lata i dziesięciolecia. Proszę, aby każdy mieszkaniec polskiego miasta, miasteczka i wsi miał w tym swój udział. Nie może zabraknąć żadnego głosu, bo to decyzja o tym, w jakiej Europie będzie wzrastać nasza Ojczyzna - wyjaśnił prezydent.

W piątek o północy zacznie obowiązywać cisza wyborcza. Według sondaży walka o zwycięstwo pomiędzy PiS i KO będzie bardzo zacięta.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed burzami z gradem
32℃
20℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
13.55 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro