Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
24 11
Reklama

Ksiądz skazany za molestowanie dziewczynek prowadzi modlitwy w Radiu Maryja

sk
środa, 22.05.2019 r.
godz. 13.29
sk | środa, 22.05.2019 r., godz. 13.29
Ksiądz skazany za molestowanie dziewczynek prowadzi modlitwy w Radiu Maryja
fot. elvis santana/freeimages.com

Na antenie Radia Maryja można usłyszeć księdza skazanego za pedofilię.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
22°C 1012 hPa
JUTRO
pogoda
24°C 1013 hPa
POJUTRZE
pogoda
25°C 1013 hPa
W materiale stacji TVN24 opisano przypadek Michała M., którego w 2004 roku skazano za molestowanie 6 dziewczynek w Tylawie (Podkarpacie). Mężczyzna nadal odprawa msze święte, prowadzi również audycje różańcowe w rozgłośni ojca Tadeusza Rydzyka.
 
W rozmowie z dziennikarzami M. przyznał m.in., że "pomagał się umyć" przebywającym w jego domu dziewczynkom. Według jednej z relacji ofiary były namawiane do wspólnej kąpieli w zmian za lepsze oceny z religii.
 
 - Brał dzieci na kolana, wkładał ręce pod bluzkę i do majtek, dotykał piersi i krocza - pisał sąd w uzasadnieniu wyroku skazującego (2 lata więzienia w zawieszeniu na 5 lat), od którego duchowny nigdy się nie odwołał.
 
W całej sprawie pojawia się wątek Stanisława Piotrowicza. Obecny poseł PiS w 2001 roku kierował prokuraturą w Krośnie, która umorzyła postępowanie w sprawie księdza. Wznowiono je dopiero kilka lat później po interwencji resortu sprawiedliwości. W rozmowie z reporterami "Czarno na białym" TVN24 ksiądz M. przekonywał, że poseł Piotrowicz do dzisiaj jest przekonany o niewinności skazanego.
 

Władze Radia Maryja nie odpowiedziały na pytania o przeszłość duchownego. Nie wiadomo również dlaczego nadal jest on aktywnym księdzem, skoro wytyczna kościelna Jana Pawła II z 2001 stanowczo wyklucza taką możliwość.

Reklama