Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
24 11
Reklama

Prezydent Andrzej Duda dostał od żony urodzinowy tort. Z Poznania!

kk
poniedziałek, 20.05.2019 r.
godz. 13.09
kk | poniedziałek, 20.05.2019 r., godz. 13.09
Prezydent Andrzej Duda dostał od żony urodzinowy tort. Z Poznania!
fot. FB Andrzej Duda / Grzegorz Jakubowski

Ciasto powstało w pracowni Insulina i bardzo spodobało się w Pałacu Prezydenckim.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
22°C 1012 hPa
JUTRO
pogoda
24°C 1013 hPa
POJUTRZE
pogoda
25°C 1013 hPa

16 maja prezydent Andrzej Duda skończył 47 lat. Z tej okazji Pierwsza Dama przygotowała dla niego niespodziankę we współpracy ze Ślązakami. Nie obyło się bez głośnego „Sto lat” i… pięknego tortu. Ciasto zostało wykonane na zamówienie w poznańskiej pracowni Insulina.


- Pani Prezydentowa zobaczyła moje torty w Internecie, nie wiem czy na Facebooku czy na Instagramie. Ktoś jej pokazał i chciała taki tort na urodziny męża - wyjaśnia Arletta z pracowni Insulina. - Ten typ tortu, to tzw. „number cake”, bardzo popularne torty na Instagramie, w Polsce od niedawna. W mojej pracowni zaczęliśmy je robić jako pierwsi i od 1,5 roku cieszą się niesłabnącą popularnością. Najbardziej cieszy fakt, że pomimo ogromu cukierni warszawskich, Pani Prezydentowa wybrała tort z poznańskiej małej manufaktury, jaką jest moja pracownia - dodaje.

Tort wykonany jest z dwóch warstw maślanego, kruchego ciastka oraz waniliowego kremu z wanilią z Madagaskaru. Udekorowany został ekologicznymi kwiatami, owocami i makaronikami. Wersja dla prezydenta Dudy była udekorowana malinami oraz malinowymi i różanymi makaronikami. - Tort był zapakowany w ozdobne pudełko z wielką, czerwoną kokardą. Pani Prezydentowa i Pan Prezydent byli tortem zachwyceni - mówi.

Reklama