Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
27 16
Reklama

Kibice Lecha nie wejdą na mecz w Gliwicach!

sk
piątek, 17.05.2019 r.
godz. 10.29
sk | piątek, 17.05.2019 r., godz. 10.29
Kibice Lecha nie wejdą na mecz w Gliwicach!
fot. Tomasz Szwajkowski

Wciąż nie wiadomo czy kibice Lecha Poznań zobaczą na żywo mecz 37. kolejki Lotto Ekstraklasy.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
24°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
27°C 1018 hPa
POJUTRZE
pogoda
28°C 1019 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI
Na spotkanie z Piastem Gliwice wybiera się kilkuset fanów Kolejorza. W czwartek na ich facebookowym profilu pojawiła się informacja, że śląski klub postanowił nie wpuszczać kibiców z Poznania na stadion.
 
- Trwają dyskusje z wojewodą i policją - powiedział nam w czwartek Karol Młot, rzecznik Piasta. - Bilety imienne są przygotowane, zgodnie z otrzymanymi listami zgłoszeń, jednak musimy się wstrzymać z wysyłką. Według naszych informacji jest wniosek policji do wojewody śląskiego w sprawie kibiców gości - poinformował następnie na swoim twitterowym koncie.
 
Z nieoficjalnych informacji wynika, że to policja zwróciła się z wnioskiem do wojewody. Powodem są obawy dotyczące bezpieczeństwa: brak wygranej Piasta (co jest mało prawdopodobne) otworzyłby furtkę do mistrzostwa dla Legii Warszawa. Według służb fani Lecha nie wyobrażają sobie takiej możliwości i mieliby być gotowi nawet na przerwanie meczu, co zagwarantowałoby walkower dla gospodarzy.

W piątek rano oficjalnej decyzji w tej sprawie wciąż nie ma, a fani z Poznania szykują się do wyjazdu. To zrozumiałem, ponieważ nie ciąży na nich żaden zakaz, a tego typu prewencyjne działania wydają się kontrowersyjne.

AKTUALIZACJA
piątek, 17.05.2019 r.,
godz. 11.46

AKTUALIZACJA | piątek, 17.05.2019 r., godz. 11.46

Wojewoda śląski przychylił się do wniosku policji i kibice Lecha nie zostaną wpuszczeni na stadion.

Reklama