Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
19 8
Reklama

Na Winogradach zainstalowano 13 kamer monitoringu. „Bezpieczeństwo mieszkańców jest dla nas bardzo ważne”

j
środa, 15.05.2019 r.
godz. 17.30
j | środa, 15.05.2019 r., godz. 17.30
Na Winogradach zainstalowano 13 kamer monitoringu. „Bezpieczeństwo mieszkańców jest dla nas bardzo ważne”
fot. UMP

W Poznaniu działa obecnie 735 urządzeń monitorujących bezpieczeństwo.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
19°C 1012 hPa
JUTRO
pogoda
19°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
23°C 1009 hPa

Nowe kamery podłączone do monitoringu miejskiego zainstalowano w parku Władysława Czarneckiego (przy osiedlu Przyjaźni) oraz na głównych skrzyżowaniach ulicy Murawa z ulicami Słowiańską i Winogrady, a także na rondzie Solidarności i skrzyżowaniu ulicy Winogrady i Armii Poznań. 13 kamer, w tym 10 obrotowych i 3 stałopozycyjne, stanęło dzięki współpracy Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa z Radą Osiedla Nowe Winogrady Południe, Policją, Strażą Miejską, Zarządem Dróg Miejskich, Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym i Poznańską Spółdzielnią Mieszkaniową "Winogrady" – informują miejscy urzędnicy.

Bezpieczeństwo mieszkańców jest dla nas bardzo ważne, dlatego w kolejnych latach będziemy kontynuowali działania rozbudowy monitoringu miejskiego. Kamery monitoringu, a jest już ich ponad 700 na terenie miasta, sprawiają że przestępczość w tych miejscach spada o kilkadziesiąt procent. Pomagają one także policji, a także innym służbom jak na przykład Straż Miejska, dochodzić sprawców wykroczeń lub przestępstw - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Na osiedlach winogradzkich funkcjonuje monitoring spółdzielni mieszkaniowej. Ten miejski jest ich uzupełnieniem w miejscach, gdzie dotychczas go brakowało, a o co apelowali mieszkańcy - dodaje Małgorzata Dudzic-Biskupska, radna Miasta Poznania.

Rozbudowa systemu na Winogradach jest częścią większego zadania inwestycyjnego realizowanego ze środków budżetu Miasta na rok 2019. W zadania do końca czerwca w Systemie Monitoringu Wizyjnego Miasta Poznania przybędą łącznie 52 nowe urządzenia. Aktualnie w Systemie Monitoringu Wizyjnego Miasta Poznania funkcjonują 735 kamery, w tym 334 obrotowe, 383 stacjonarne i 18 panoramicznych.

Reklama