Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
19 8
Reklama

Os. Rusa: problem z autami rodziców „spod Poznania” odwożących dzieci do szkoły

kk
środa, 15.05.2019 r.
godz. 08.01
kk | środa, 15.05.2019 r., godz. 08.01
Os. Rusa: problem z autami rodziców „spod Poznania” odwożących dzieci do szkoły
fot. czytelnik

Mieszkańcy osiedla Rusa skarżą się na auta rodziców odwożących dzieci do szkoły podstawowej nr 6.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
19°C 1012 hPa
JUTRO
pogoda
19°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
23°C 1009 hPa

- Koniec strajku nauczycieli to niestety także powrót do trudnej codzienności na poznańskich osiedlach i problemów powodowanych przez rodziców odwożących dzieci spod Poznania do szkół na Ratajach i Chartowie - pisze nasz czytelnik. - Wśród takich problemów jak hałas, zastawianie chodników, niszczenie zieleni i generowanie spalin, najgorsze jest stwarzanie niebezpiecznych sytuacji. Dowodem niech będzie zdjęcie tak pozostawionego samochodu przez jednego z rodziców, który jednocześnie zastawił przejście dla pieszych, drogę pożarową i słupki elastyczne umożliwiające m.in. wyjazd karetek bezpośrednio spod klatek - dodaje.


Problem z tak parkowanymi autami w tym rejonie pojawia się codziennie, głównie w godzinach porannych. Mieszkańcy mogą w takiej sytuacji dzwonić po straż miejską, ale ukaranie kierowcy jest mało prawdopodobne. Powód? Auto parkowane jest tak „na chwilę”, a gdy wezwane służby dojeżdżają, po samochodzie nie ma śladu.

Pozostaje jedynie apelować o to, by rodzice odwożący dzieci do szkoły parkowali samochody w miejscach do tego wyznaczonych.

Reklama