Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
19 8
Reklama

Parking Park&Ride będzie tańszy i bardziej przyjazny

j
wtorek, 14.05.2019 r.
godz. 19.30
j | wtorek, 14.05.2019 r., godz. 19.30
Parking Park&Ride będzie tańszy i bardziej przyjazny
fot. Halina P./ archiwum

Niebawem decyzją miejskich radnych czeka nas kilka zmian.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
19°C 1012 hPa
JUTRO
pogoda
19°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
23°C 1009 hPa

Celem tworzenia parkingów „Parkuj i Jedź” jest zachęcenie osób dojeżdżających do Poznania samochodami osobowymi do pozostawiania aut i kontynuowania podróży komunikacją miejską. Obecnie w Poznaniu funkcjonuje pierwszy z zaplanowanych parkingów P&R - w pobliżu przystanku PST Szymanowskiego. Dziś miejscy radni zdecydowali o kolejnym rozszerzeniu zakresu biletów uprawniających do bezpłatnego pozostawieniu auta na parkingu „Parkuj i Jedź” (Park&Ride).

Radni zdecydowali, by zakres rozszerzyć również o bilety okresowe na trasę, Bilety w Programie Premiowym oraz bilety w ramach oferty PEKA Firma. W ten sposób wszystkie rodzaje biletów długookresowych zapisywanych na kartach PEKA będą umożliwiały wjazd na parking na takich samych zasadach – informują miejscy urzędnicy.

Zmieni się również cena biletu dla kierowców, którzy nie mają sieciówek, więc nie mogą zaparkować za darmo. Z 15 zł zostanie obniżona do 10 zł. Posiadacze biletów z parkingu typu Parkuj i Jedź mogą na jego podstawie poruszać się komunikacją miejską w Poznaniu – dodają. Parkingi będą też otwarte  w dni wolne od pracy.

Uchwała wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego.

Reklama