Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
24 11
Reklama

3 maja w Poznaniu: obchody w południe na placu Wolności

kk
piątek, 3.05.2019 r.
godz. 10.45
kk | piątek, 3.05.2019 r., godz. 10.45
3 maja w Poznaniu: obchody w południe na placu Wolności
fot. Włodzimierz Hoppel

Wojskowa defilada, patriotyczny tramwaj i wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni to część atrakcji przygotowanych w Poznaniu z okazji Święta Konstytucji 3 maja.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
22°C 1012 hPa
JUTRO
pogoda
24°C 1013 hPa
POJUTRZE
pogoda
25°C 1013 hPa

O godzinie 10.30 w Farze rozpoczęła się msza święta, po której jej uczestnicy przejdą na Stary Rynek, a następnie na plac Wolności. W południe rozpoczną się oficjalne uroczystości. - Na poznaniaków czekać będą kompanie honorowe Wojska Polskiego, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej i Związku Harcerstwa Polskiego. Oficjalne uroczystości w tym miejscu rozpocznie Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych, która odegra hymn państwowy. Po podniesieniu flagi państwowej odczytana zostanie preambuła do Konstytucji Trzeciego Maja - zapowiada biuro prasowe Urzędu Miasta.


W uroczystościach udział weźmie Jacek Jaśkowiak. Po jego wystąpieniu zaplanowano pokaz musztry paradnej i defiladę wojskową. Następnie, już na Starym Rynku (przy Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919) otwarty zostanie sezon wart konnych. O 16.00 przed Odwachem poznaniacy będą wspólnie śpiewać pieśni patriotyczne.

To nie wszystko. Na placu Wolności będzie można zobaczyć eksponaty z Muzeum Uzbrojenia - m.in. wojskowe amerykańskie auta Willys MB "Jeep" oraz Dodge WC 52. Dodatkowo po Poznaniu kursować będą zabytkowe pojazdy MPK, w których będzie można dostać m.in. flagi Polski i UE.

Reklama