Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
27 16
Reklama

Strajk nauczycieli ma zostać zwieszony od soboty. Poznańscy nauczyciele nie zamierzają się jednak poddać!

j
czwartek, 25.04.2019 r.
godz. 13.30
j | czwartek, 25.04.2019 r., godz. 13.30
Strajk nauczycieli ma zostać zwieszony od soboty. Poznańscy nauczyciele nie zamierzają się jednak poddać!

O zawieszeniu strajku poinformował na konferencji prasowej Związek Nauczycielstwa Polskiego.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
24°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
27°C 1018 hPa
POJUTRZE
pogoda
28°C 1019 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Trwający od 8 kwietnia strajk nauczycieli ma się zakończyć w sobotę. Wchodzimy w nowy etap, który będzie trudniejszy, ale który pokaże nowe oblicze naszego protestu - powiedział na konferencji prasowej cytowany przez RMF24.pl prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. Ani dzisiaj, ani jutro, ani w kolejnych dniach nie podpiszemy porozumienia, które rząd zawarł z Solidarnością – dodał.

W tej sytuacji matury mają odbyć się bez problemów - zgodnie z planem - mają ruszyć 6 maja - jednak nie wiadomo, czy również w Poznaniu. Poznańscy nauczyciele nie zamierzają się poddać. O całej sytuacji dowiedzieliśmy się około 10 minut temu. Jesteśmy zawiedzeni decyzją Sławomira Broniarza, który nas zdradził. Czujemy się oszukani. Nie zamierzamy się poddać – mówi nam Izabela Płotka z MKS w Poznaniu. Dzisiejsza decyzja Związku Nauczycielstwa Polskiego nie oznacza, że w Poznaniu zakończy się strajk. Jesteśmy pełni sił i zamierzamy walczyć - dodaje.

Jacek Leśny, wiceprezes Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Poznaniu nie chce komentować decyzji szefa ZNP, ale zdaje sobie sprawę, że część poznańskich nauczycieli może być niezadowolona z zawieszenia strajku.

Reklama