Złoty gol wychowanka. Lech Poznań - Legia Warszawa 1:0

sk
środa, 24.04.2019 r.
godz. 22.27
sk | środa, 24.04.2019 r., godz. 22.27

W 32. kolejce Lotto Ekstraklasy Lech Poznań pokonał przy Bułgarskiej 1:0 Legię Warszawa. Jedynego gola zdobył Filip Marchwiński.

NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI
Oba zespoły mają na końcówkę sezonu zupełnie inne cele, a w tabeli dzieli je kilkanaście punktów, mimo to w środowy wieczór większość ekspertów spodziewała się wyrównanego spotkania.

Lech zaczął odważnie. Gospodarze tym razem od początku mogli liczyć na głośmy doping kibiców i przez kilka minut ochoczo atakowali bramkę Legii, niewiele jednak z tego wynikało.

W końcu gra stała się bardziej wyrównana. Widać też było inne podejście do gry: Legia szukała przede wszystkim długich podań i kombinacyjnego rozwiązywania akcji, Kolejorz stawiał na szybki atak i bezpośrednie zagrania w pole karne.

Do przerwy żadna z tych strategii nie przyniosła zamierzonego rezultatu, co nie znaczy, że z boiska wiało nudą. Po zagraniu Kucharczyka z kilku metrów spudłował Nagy, dogodną okazję zmarnował również Carlitos, a kiedy Hiszpan już zrobił wszystko jak trzeba, to skutecznie interweniował wyciągnięty jak struna Burić.

Po drugiej stronie boiska szczęścia przy strzałach z dystansu szukał m.in. Gajos, ale Cierzniak również nie dawał się zaskoczyć. Ostatecznie do przerwy mieliśmy więc bezbramkowy remis.

Druga połowa długo wyglądała jak pierwsza i żaden z zespołów nie był w stanie stworzyć sobie zdecydowanej przewagi. Piłkarze ostro walczyli jednak o każdą piłkę i na boisku nie brakowało twardych, męskich starć.

Trener Żuraw na boisko wpuścił m.in. młodego Marchwińskiego i to okazało się świetną decyzją: w 81. minucie wychowanek Kolejorza zdecydował się na płaski strzał tuż zza linii pola karnego, czym kompletnie zaskoczył Cierzniaka i dał swojej drużynie prowadzenie, a jak się później okazało - zwycięstwo.

Wygrana nad odwiecznym wrogiem jest dla kibiców Lecha rekompensatą za ostatnie niepowodzenia. Ponadto Kolejorz zachowuje dzięki niemu szanse na 4. miejsce w tabeli, które w końcowym rozrachunku może dać awans do eliminacji europejskich pucharów. Tuta jednak wiele zależeć będzie od wyników finału Pucharu Polski.

Lech Poznań - Legia Warszawa 1:0 (0:0)

Lech: Jasmin Burić - Robert Gumny, Thomas Rogne, Rafał Janicki, Wołodymyr Kostewycz - Maciej Makuszewski (Klupś 79'), Pedro Tiba, Maciej Gajos, Kamil Jóźwiak - Joao Amaral (Marchwiński 73') - Timur Zhamaletdinov

Rezerwowi: Matus Putnocky, Vernon De Marco, Mateusz Skrzypczak, Tymoteusz Klupś, Filip Marchwiński, Marcin Wasielewski, Piotr Tomasik

Legia: Cierzniak - Vesović, Astiz, Remy, Hlousek - Antolić, Cafu - Kucharczyk (Kulenović 67'), Medeiros (Szymański 46'), Nagy (Radović 85') - Carlitos

Rezerwowi: Malarz, Rocha, Stolarski, Agra, Szymański, Radović, Kulenović

Bramki: Marchwiński 81'

Kartki: Tiba 71' (żółta), Cafu 88' (żółta), Vesović 90' (żółta),

Sędzia: Jarosław Przybył