Reklama
Reklama

Kierowcy z Indii rozpoczęli pracę w poznańskim MPK

Zdjęcie ilustracyjne | fot. ZTM

Sześciu kierowców na razie wozi pasażerów pod okiem swoich doświadczonych kolegów.

Już wielokrotnie informowaliśmy na łamach naszego portalu, że ze względu na braki kadrowe MPK postanowiło poszukać kierowców poza granicami kraju. Skoro kierowców brakuje w całym kraju, poszukujemy ich w Europie, a nawet dalej. Nasze działania w tym kierunku są już dość zaawansowane, co daje nam pewną nadzieję na rozwiązanie problemu z zatrudnieniem - tłumaczyła rzeczniczka MPK Iwona Gajdzińska.

Jak donosi dziś Radio Poznań w poznańskim MPK pracę podjęli kolejni obcokrajowcy. To kierowcy z Indii. Po szkoleniu wożą już pasażerów po Poznaniu, ale na początku każdy z nich ma swojego patrona - kolegę starszego stażem, który nadzoruje pracę. Na razie nowi kierowcy nie mówią po polsku, ale rzeczniczka MPK zapewnia, że to szybko ulegnie zmianie, ponieważ każdy zamierza uczyć się języka polskiego. To są chrześcijanie. Myślę, że to bliższe naszej kulturze i chyba nam, Polakom. Mam gorącą nadzieję, że spotkają się tu z szacunkiem do swojej pracy - mówi Gajdzińska w rozmowie z Radiem Poznań.

Wcześniej informowaliśmy też, że w poznańskim MPK pracę podjęli już kierowcy z Ukrainy. Mogę zapewnić, że bardzo poważnie podchodzą oni do swoich obowiązków - zapewniała nas Gajdzińska. Podkreślam, że nie mają dla nas znaczenia pochodzenie, narodowość, orientacja seksualna, czy poglądy polityczne naszych pracowników liczy się tylko i wyłącznie jakość pracy - dodała rzeczniczka MPK. Obecnie w poznańskim MPK pracuje kilkudziesięciu kierowców z Ukrainy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed burzami z gradem
32℃
20℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
13.55 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro