Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
27 16
Reklama

Kłótnia o paczkę: kurier zaczął strzelać do klienta

sk
czwartek, 18.04.2019 r.
godz. 17.08
sk | czwartek, 18.04.2019 r., godz. 17.08
Kłótnia o paczkę: kurier zaczął strzelać do klienta
fot. Policja

Nie tak odbiór zamówionej przesyłki wyobrażał sobie mieszkaniec powiatu polkowickiego.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
24°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
27°C 1018 hPa
POJUTRZE
pogoda
28°C 1019 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Mężczyzna zamieszkały w Radwanicach odebrał od kuriera telefon z informacją, że doręczyciel nie zastał nikogo pod wskazanym adresem, nie może więc przekazać paczki. Klient nie uwierzył jednak w tę historię, ponieważ w domu przez cały czas przebywał jego ojciec. 32-latek postanowił natychmiast wsiąść w samochód i ruszyć na spotkanie z kurierem.

- Na jednej z radwanickich ulic odnalazł posłańca, z którym kilka chwil wcześniej prowadził rozmowę telefoniczną. Mężczyznom nie udało się jednak dojść do porozumienia, a ich spór skończył się strzałami z broni pneumatycznej. Pracownik firmy kurierskiej wyjął broń i oddał strzały w kierunku samochodu, którym przyjechał niezadowolony klient, po czym odjechał z miejsca zdarzenia - relacjonował st. sierż. Przemysław Rybikowski.

O zajściu poinformowano policjantów, którzy namierzyli kuriera i przeszukali jego samochód. Zabezpieczono w nim wiatrówkę i amunicję. Przeprowadzone na miejscu interwencji czynności wykazały również m.in. uszkodzenie szyby czołowej i powłoki lakierniczej w samochodzie zgłaszającego.

Zatrzymany przez dzielnicowych 33-latek usłyszał zarzut zniszczenia mienia, za co może trafić do zakładu karnego nawet na 5 lat. Teraz sprawę rozstrzygnie sąd.

Reklama