Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
23 17
Reklama

Czystka w Lechu Poznań! Klub potwierdził rezygnację z 10 piłkarzy

sk
wtorek, 16.04.2019 r.
godz. 17.43
sk | wtorek, 16.04.2019 r., godz. 17.43
Czystka w Lechu Poznań! Klub potwierdził rezygnację z 10 piłkarzy
fot. Paweł Rosolski

Medialne doniesienia o czystce w Lechu Poznań znalazły potwierdzenie w rzeczywistości.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
25°C 1022 hPa
JUTRO
pogoda
23°C 1020 hPa
POJUTRZE
pogoda
27°C 1020 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI
We wtorek klub oficjalnie zakomunikował, że nie przedłuży wygasających w czerwcu umów z  z Matusem Putnockym, Jasminem Buriciem, Marcinem Wasielewskim, Nikolą Vujadinoviciem, Maciejem Gajosem oraz Łukaszem Trałką.
 
Ponadto do swoich klubów z wypożyczeń wrócą Rafał Janicki, Vernon De Marco i Dimitris Goutas, a wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy dostał Mihai Radut.
 
- Nie komentowaliśmy w ostatnim czasie doniesień prasowych, ale decyzje zapadły już na początku roku. Poprzedni sztab szkoleniowy z trenerem Adamem Nawałką na czele poprosił nas bowiem, żeby wstrzymać się z komunikowaniem naszych postanowień. Nie uzależnialiśmy jednak kroków kadrowych od wyjaśnienia sytuacji w ligowej tabeli. Takie same byłyby zarówno gdybyśmy byli w czołówce, jak i po wypadnięciu z pierwszej ósemki. Po pierwsze, doszliśmy bowiem do wniosku, że średnia wieku drużyny jest zbyt wysoka i potrzebne są poważne zmiany oraz odmłodzenie, w tym kierunku będziemy działać. Po drugie i najważniejsze, uznaliśmy że obecna ekipa jest po przejściach i ma na koncie tyle przegranych, zwłaszcza w kluczowych momentach ostatnich sezonów, że najwyższa pora wpuścić jak najwięcej świeżej krwi do naszej szatni - tłumaczy na łamach lechpoznan.pl wiceprezes Piotr Rutkowski.
 

To prawdopodobnie nie wszyscy piłkarze, którzy latem opuszczą klub. Zainteresowanie na rynku transferowym budzą bowiem m.in. Darko Jevtić, Robert Gumny i Christian Gytkjaer.

Reklama