Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
20 12
Reklama

Prezydent Jaśkowiak poświęcił 10 minut na sprzątanie Poznania

sk
wtorek, 2.04.2019 r.
godz. 13.12
sk | wtorek, 2.04.2019 r., godz. 13.12
Prezydent Jaśkowiak poświęcił 10 minut na sprzątanie Poznania
fot. Sylwia

Zgodnie z zapowiedziami Jacek Jaśkowiak włączył się we wtorek do akcji "10 minutes a day Poland".

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
20°C 1014 hPa
JUTRO
pogoda
20°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
17°C 1012 hPa

Wyzwanie rzucił prezydentowi Miquel Garau Girard. Mieszkający w Poznaniu Hiszpan od pewnego czasu pojawia się codziennie różnych częściach miata i poświęca 10 minut na ich sprzątanie.

 

Obcokrajowiec zyskał w ten sposób medialny rozgłos, co wykorzystał m.in. w celu zaproszenia do akcji prezydenta Jaśkowiaka. Gospodarz Poznania przyjął wyzwanie i we wtorek obaj panowie spotkali się nad Wartą.

- Z jednej strony możemy oczekiwać od służb porządkowych, że wszystko posprzątają, ale z drugiej strony Poznań jest dla nas wszystkich i wszyscy powinniśmy o niego dbać. Pomysł Miquela jest naprawdę świetny. To piękna inicjatywa, której celem jest zachęcenie do sprzątania miliona osób. Nawet jeśli w Poznaniu będzie to kilkaset osób i każda z nich poświęci 10 minut w ciągu dnia na sprzątanie wspólnej przestrzeni, to będzie naprawdę dobrze - komentował po wszystkim prezydent, który w odpowiedzi na pytanie Hiszpana rzucił wyzwanie swojej żonie, Joannie.

Wśród znalezionych rzeczy znalazły się m.in. kosiarka, kołpak i monitor. Prezydent deklarował, że nie zdziwił go ten widok, ponieważ zdarza mu się "zapuszczać" w miejsca, które rzadko są uczęszczane przez spacerujących.

Reklama