Reklama
Reklama

VW Poznań w zeszłym roku pobił rekord i stał się największym producentem aut w Polsce

Poznańska fabryka pochwaliła się swoim rozwojem. W 2018 r. udało się tam wyprodukować 267 tys. samochodów, co daje 1170 aut dziennie.

Zaprezentowane właśnie dane oznaczają najlepszy wynik w historii poznańskiej fabryki. W porównaniu z 2017 r. produkcja wzrosła o 12%. Tym samym VW Poznań udało się wyprzedzić dotychczasowego hegemona, czyli tyską fabrykę Fiata (a dokładnie Fiat Chrysler Automotive Poland). W rekordowej liczbie samochodów mieszczą się modele wyprodukowane w Poznaniu, czyli ponad 161 tys. volkswagenów Caddy i prawie 30 tys. modeli Transporter T6; a także powstałe w nowej wrzesińskiej fabryce Craftery (66 tys.) oraz 9 tys. modeli MAN TGE.

Wybicie się na czoło producentów aut w Polsce po 25 latach nie jest przypadkowy. - To rezultat wielomilionowych inwestycji m.in. w uruchomienie produkcji modelu VW Crafter oraz zaangażowania i determinacji naszych wszystkich pracowników - mówi Gazecie Wyborczej Jens Ocksen, prezes zarządu Volkswagen Poznań. Jak dotychczas spółka zainwestowała w Poznaniu i okolicach 10 miliardów zł.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami kolejna fala upałów: "miasto i mieszkańcy powinni adaptować się do zmian klimatu"
24℃
17℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
17.85 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro