Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
19 14
Reklama

Arabista o plakacie na demonstracji proislamskiej: „Sprawą powinien zająć się prokurator”

sw
poniedziałek, 1.04.2019 r.
godz. 17.43
sw | poniedziałek, 1.04.2019 r., godz. 17.43
Arabista o plakacie na demonstracji proislamskiej: „Sprawą powinien zająć się prokurator”
fot. Halina P.

Mieszkający w Poznaniu wykładowca Toruńskiej Szkoły Wyższej jest oburzony przekazem zaprezentowanym na poznańskiej manifestacji, która odbyła się w weekend.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
22°C 1004 hPa
JUTRO
pogoda
19°C 1007 hPa
POJUTRZE
pogoda
16°C 1013 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI
mini
56 782
odsłon

Plakat, który oburzył arabistę przedstawiał dwóch mężczyzn. Pierwszy z nich przyozdobiony był w patriotyczne motywy - m.n. znak Polski Walczącej, a oprócz tego nieodzowne na tego typu wizerunkach kij bejsbolowy i koszulkę z hasłem „Polska dla Polaków". Drugi z kolei dzierżył karabin, ubrany był w pas Szahida, na hełmie zaś miał napisane „ISIS”. Pomiędzy obiema postaciami postawiono znak równości.


Takie zrównanie obu stereotypów oburzyło naukowca. - Twórca plakatu powinien zostać ukarany. To jest karygodne. Myślę, że powinno być wszczęte śledztwo prokuratorskie. Twórca baneru powinien być ukarany. Na coś takiego nie powinno być w Polsce zgody. Polska walcząca nie mordowała innych w imię Koranu czy islamu, a część muzułmanów to robi cały czas. Chociażby z tego powodu. Poza tym islam jest tą ideologią, którą dzięki Koranowi można postawić na równi z faszyzmem i nazizmem, to ideologia, która wzywa do terroryzmu i popiera terroryzm - mówi Radiu Poznań dr Bartłomiej Grysa.


 

Reklama