Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
17 3
Reklama

W niedzielę wybierać będziemy osiedlowych radnych. „To do nich możemy potem, w pierwszej kolejności zwrócić się z naszymi problemami”

j
piątek, 22.03.2019 r.
godz. 13.33
j | piątek, 22.03.2019 r., godz. 13.33
W niedzielę wybierać będziemy osiedlowych radnych. „To do nich możemy potem, w pierwszej kolejności zwrócić się z naszymi problemami”
fot. Marek

Miasto zachęca do pójścia na wybory i przypomina, że „każdy głos ma znaczenie i może przyczynić się do zmian w naszym najbliższym otoczeniu”.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
20°C 1033 hPa
JUTRO
pogoda
17°C 1030 hPa
POJUTRZE
pogoda
17°C 1025 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Spośród 1248 kandydatów mieszkańcy Poznania w najbliższą niedzielę wybiorą 678 radnych osiedlowych. Są okręgi, w których nie udało się osiągnąć wymaganej liczby zgłoszeń. Taka sytuacja miała miejsca na osiedlach - Ogrody, Nowe Winogrady Wschód - okręg nr II,  Rataje  - okręgi nr IV i V. W takich okolicznościach nie przeprowadza się głosowania. Za wybranych uznaje się zarejestrowanych kandydatów.

W głosowaniu, które w niedzielę potrwa od 8:00 do 20:00 może wziąć udział każdy polski obywatel, który ukończył 18 lat i zamieszkuje na stałe na terenie osiedla.

Zachęcamy mieszkańców naszego miasta, aby wzięli udział w wyborach. Dla władz miasta rady osiedli to ważny partner. Po reformie jednostek pomocniczych sprzed 8 lat, w której również miałem zaszczyt współuczestniczyć, rady osiedli znacznie zwiększyły swój udział w życiu miasta - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. 

Jednostki pomocnicze mają do dyspozycji większe fundusze i kompetencje w rozwiązywaniu lokalnych problemów. Widzimy to w szeregu zrealizowanych inwestycji - chodnikach, placach zabaw, miejscach rekreacji – dodaje.

To, do jakiego lokalu wyborczego jesteśmy przypisani, można sprawdzić na obwieszczeniach wyborczych, korzystając z wyszukiwarki lokali na stronie: zaradność.pl (należy wpisać adres i wybrać właściwy, po czym pojawi się informacja o osiedlu i adresie lokalu wyborczego). Lokalizację siedzib obwodowych komisji wyborczych można sprawdzić też na planie miasta.

Reklama