Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
19 4
Reklama

Powstają kolejne części Wartostrady

j
piątek, 15.03.2019 r.
godz. 14.15
j | piątek, 15.03.2019 r., godz. 14.15
Powstają kolejne części Wartostrady
fot. PIM

Trzy kolejne odcinki Wartostrady będą miały łączną długość  2,5 km. Zakończenie całości prac zaplanowano na pierwszą połowę przyszłego roku.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
18°C 1030 hPa
JUTRO
pogoda
19°C 1024 hPa
POJUTRZE
pogoda
18°C 1017 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI

Najdłuższy połączy rejon mostu Królowej Jadwigi z parkiem w Starym Korycie Warty. Dwa pozostałe połączą ulice Czartoria i Chwaliszewo oraz poprowadzą pieszych i rowerzystów przy Bramie Poznania ICHOT, nad Cybiną.

Plac budowy dla pierwszego etapu – odcinka od rzeki Cybiny do mostu Królowej Jadwigi w marcu został przejęty przez wykonawcę prac. Na istniejącym fragmencie Wartostrady powstanie monitoring wizyjny, oświetlenie oraz uzupełnione zostaną elementy małej architektury.

Od grudnia 2018 roku, po podpisaniu umowy w formule „zaprojektuj i wybuduj”, wykonawca  prowadzi prace projektowe oraz jest w trakcie uzyskania wszystkich niezbędnych pozwoleń, decyzji, które umożliwią realizację prac budowlanych. Roboty rozpoczną się od budowy kanalizacji teletechnicznej dla monitoringu miejskiego i oświetlenia – informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Wszystkie budowane części trasy - podobnie jak te już istniejące  - zostaną wyposażone w oświetlenie, monitoring oraz elementy małej architektury. Powstaną także punkty zliczania rowerów z pętlą indukcyjną, a w rejonie mostu św. Rocha, mostu Chrobrego oraz dworca Garbary trzy zadaszone i monitorowane parkingi typu B+R dla 36 rowerów - dodają.

Zakończenie całości prac zostało zaplanowane na pierwszą połowę 2020 roku.

Reklama