Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
19 4
Reklama

Ewa Kopacz oficjalnie jedynką na wielkopolskiej liście Koalicji Europejskiej

BS
czwartek, 14.03.2019 r.
godz. 20.31
BS | czwartek, 14.03.2019 r., godz. 20.31
Ewa Kopacz oficjalnie jedynką na wielkopolskiej liście Koalicji Europejskiej
fot. Tomasz Gzell/PAP

Od dłuższego czasu mówiło się, że Ewa Kopacz będzie jedynką na wielkopolskiej liście Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego. Teraz to już oficjalna informacja.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
18°C 1030 hPa
JUTRO
pogoda
19°C 1024 hPa
POJUTRZE
pogoda
18°C 1019 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI

O nominacji dla Ewy Kopacz w środę poinformował przewodniczący Grzegorz Schetyna. Oprócz niej na liście prawdopodobnie znajdzie się też były premier Leszek Miller czy obecny europoseł PSL Andrzej Grzyb - Ewa Kopacz będzie na pewno dobrym liderem listy. Natomiast na ocenę przyjdzie czas po wyborach, wieżę, że zrobi dobry wynik i pomoże wielkopolskiej liście w uzyskaniu jak najlepszego wyniku - mówi Konrad Zaradny z poznańskiej PO.

To już kolejna kandydatka spoza Wielkopolski, która będzie walczyć o głosy Wielkopolan. Prawo i Sprawiedliwość postawiło na prof. Zdzisława Krasnodębskiego, który pochodzi z zachodniopomorskiego Choszczna. Z kolei Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy na pierwszym miejscu ma wystawić rapera Liroya. Prawdopodobnie z Wielkopolski do Parlamentu Europejskiego wystartuje też Krzysztof Śmiszek, który jest prawnikiem i członkiem partii Wiosna, a prywatnie partnerem Roberta Biedronia. 

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się pod koniec maja.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama