Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
19 9

Udało się wybrać wykonawcę przebudowy placu Kolegiackiego. Prace mogą rozpocząć się już w kwietniu

BS
środa, 13.03.2019 r.
godz. 19.31
BS | środa, 13.03.2019 r., godz. 19.31
Udało się wybrać wykonawcę przebudowy placu Kolegiackiego. Prace mogą rozpocząć się już w kwietniu

W pierwszym przetargu na przebudowę placu Kolegiackiego nie udało się wyłonić zwycięzcy, bo jedyna oferta okazała się za droga.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
18°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
19°C 1017 hPa
POJUTRZE
pogoda
19°C 1012 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Również do drugiego przetargu zgłosiła się tylko jedna firma i ponownie okazało się, że oferta przekracza zaplanowany budżet. Miasto zaplanowało, że przebudowa będzie kosztowała 20,8 mln zł, a złożona oferta opiewała na kwotę 27,5 mln zł. Tym razem miasto zdecydowało się jednak na podwyższenie budżetu - Jesteśmy w przededniu podpisania umowy z firmą budowlaną, która złożyła ofertę w postępowaniu przetargowym na projekt rewaloryzacji placu Kolegiackiego. W najbliższych dniach będziemy tę umowę podpisywać - powiedziała Katarzyna Parysek - Kasprzyk z Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji UM. Wiadomo, że miasto oszczędzi między innymi na planowanej multimedialnej ekspozycji.

Remont placu oznacza, że zniknie z niego parking. Ma się pojawić za to fontanna, ławki i więcej zieleni. Wyeksponowane zostaną też pozostałości dawnej kolegiaty, które odkryli archeolodzy pracujący na placu Kolegiackim. Z przekazywanych informacji wynika, że prace mogą się rozpocząć już w kwietniu i potrwają półtora roku.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama