Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
23 17
Reklama

Adam Nawałka: to zasłużone zwycięstwo z bardzo trudnym przeciwnikiem

sk
sobota, 23.02.2019 r.
godz. 20.53
sk | sobota, 23.02.2019 r., godz. 20.53
Adam Nawałka: to zasłużone zwycięstwo z bardzo trudnym przeciwnikiem
fot. Paweł Rosolski

Adam Nawałka w końcu miał na pomeczowej konferencji powody do radości.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
25°C 1022 hPa
JUTRO
pogoda
23°C 1020 hPa
POJUTRZE
pogoda
27°C 1020 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI
Lech Poznań pokonał 2:0 Legię Warszawa, znacznie polepszając nastroje kibiców. - Naszym celem było zdobycie 3 punków i temu były podporządkowane nasze działania. Brawa dla drużyny za determinację, konsekwencję do samego końca i mądrą grę w końcówce. Odnieśliśmy pewne zwycięstwo - komentował trener.
 
Ricardo Sa Pinto zarzucał gospodarzom, że nie zasłużyli oni w pełni na wygraną. Co na to były selekcjoner? - Mogę się tylko uśmiechnąć. Liczą się 3 punkty, zdobyte bramki i myślę, że zawodnicy mają dużą satysfakcję z tego, że byli drużyną grającą mądrze i konsekwentnie - odpowiedział Nawałka.
 
Trener Lecha podkreślał, że Legia była trudnym przeciwnikiem. - Początek spotkania być może należał do Legii, ale to również nasza postawa decydował o obrazie gry. Po dwóch nieudanych meczach poziom emocjonalny na początku nie był taki jak sobie życzyliśmy, była pewna nerwowość. To nie znaczy jednak, że Legia stworzyła sobie sytuacje, bo kontrolowaliśmy wszystkie działania, staraliśmy się wyprowadzać piłkę, mądrze grać w średnim pressingu i niską obroną. Legia nie stworzyła sobie sytuacji, choć miała nieco więcej z gry, ale to bramki decydują o wyniku.
 
- Z minuty na minutę graliśmy mądrzej, a w drugiej połowie mieliśmy więcej klarownych sytuacji. To zasłużone zwycięstwo z bardzo trudnym przeciwnikiem - ocenił szkoleniowiec.
 

- Zagraliśmy na zero z tyłu, co w naszej sytuacji też jest ważne. Ostatnio traciliśmy bramki w kuriozalnych sytuacjach, po błędach taktycznych. Generalnym wnioskiem z tego spotkania ma być powtarzalność - podsumował Nawałka.

Reklama