Reklama
Reklama

W sieci pojawiła się mapa rozmieszczenia frankowiczów w Polsce. Największe skupisko m.in. w Poznaniu

fot. Kartografia ekstremalna @ FB

Poznań, Wrocław, Warszawa, Kraków i Trójmiasto - wokół tych ośrodków mieszka stosunkowo najwięcej osób, które wzięły kredyt we frankach szwajcarskich.

Mapka, która od czwartku krąży po sieci, pochodzi z Forbesa. Tygodnik przy tworzeniu jej posiłkował się danymi z 2015 r. Z zestawienia wynika, że okolica Poznania jest miejscem, w którym w przeliczeniu na stu mieszkańców, mieszka najwięcej osób posiadających kredyt mieszkaniowy we frankach szwajcarskich. Przy czym wartym zaznaczenia jest fakt, że ten wskaźnik jest wyższy w powiecie poznańskim, niż w samy mieście.

Zestawienie zyskało nowe życie, dzięki udostępnieniu na popularnym facebookowym profilu Kartografia Ekstremalna. Post wywołał sporą dyskusję. - To pewnie ci słynni młodzi, wykształceni i z wielkich ośrodków :D "Panie, bier Pan kredyt we frankach, niskie raty, przecież kurs waluty się nie zmieni przez 30 lat" XD A potem: "państwo dej" - komentuje jeden z internautów. Podobnych głosów jest tam więcej. Pojawiają się też tłumaczenia, że kredyty hipoteczne mają charakter wielkomiejski i są zależne od zdolności kredytowych, która w miastach takich, jak Poznań, są stosunkowo największe.

Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega: w Wielkopolsce mogą występować burze z gradem
25℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.36 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro