Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
13 7
Reklama

Potentat branży IT otwiera siedzibę w Poznaniu

sw
czwartek, 29.03.2018 r.
godz. 07.41
sw | czwartek, 29.03.2018 r., godz. 07.41
Potentat branży IT otwiera siedzibę w Poznaniu

Brytyjska firma Computacenter, jeden z czołowych niezależnych dostawców usług IT zakłada w Poznaniu centrum obsługi, w którym pracę znaleźć ma nawet 200 osób.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
9°C 1032 hPa
JUTRO
pogoda
13°C 1032 hPa
POJUTRZE
pogoda
16°C 1030 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Computacenter jest dostawcą usług związanych z precyzyjnie zaadresowanym, aktywnym wsparciem klienta, zajmuje się obsługą klientów pod kątem IT, budowaniem dla nich strategii technologicznych, optymalizacją wydajności i usprawnieniem zarządzania. Nowe poznańskie biuro ma skupić się na klientach niemieckojęzycznych.


- Decyzja Computacenter o rozwoju działalności w Poznaniu potwierdza, że inicjatywy wdrażane przez Miasto Poznań, takie jak promocja nauki języka niemieckiego, są potrzebne i dobrze odbierane przez inwestorów - mówi Katarzyna Sobocińska, zastępca dyrektora Biura Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Poznania.

Słowa Sobocińskiej znajdują potwierdzenie w stanowisku firmy odpowiedzialnej za otwarcie biura, wynajętej przez brytyjskiego potentata. -  Inwestor finalnie wybrał Poznań ze względu na dobry dostęp do wykształconych pracowników - tłumaczy Katarzyna Peto-Ziemkiewicz, Dyrektor Regionalna, Nuvalu Polska.

Dzięki otwarciu biura przez Computacenter pracę może znaleźć wielu utalentowanych młodych ludzi. Wejście brytyjskiej firmy na poznański rynek pracy wpisuje się w tendencję, w ramach której staje się on coraz bardziej technologiczny. W styczniu swoją siedzibę w stolicy Wielkopolski otworzyła się inna firma IT, polsko-irlandzkie Sonalake.

Reklama