Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -4
Reklama

Poznańska delegacja pojechała do Cannes w poszukiwaniu inwestorów dla Wolnych Torów

SW
wtorek, 13.03.2018 r.
godz. 09.06
SW | wtorek, 13.03.2018 r., godz. 09.06
Poznańska delegacja pojechała do Cannes w poszukiwaniu inwestorów dla Wolnych Torów
Stoisko Poznania na targach - fot. UM

Rozpoczynają się czterodniowe targi MIPIM 2018 poświęcone rynkowi nieruchomości. Miasto Poznań traktuje je bardzo poważnie i zaprezentuje na nich swoje stoisko. Poznańskiej delegacji przewodzi prezydent Jaśkowiak.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1029 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1020 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Targi w Cannes są najciekawszym wydarzeniem na rynku nieruchomości, które przyciągnąć ma 24 tysięcy odwiedzających z całego świata. Goście imprezy będą mieli okazję zapoznać się z nową koncepcją urbanistyczną przygotowaną przez poznański ratusz wspólnie z Miejską Pracownią Urbanistyczną. Flagowym projektem i najciekawszą ofertą inwestycyjną, którą zaprezentuje na swoim stoisku Poznań, są tzw. Wolne Tory, czyli pokolejowe tereny, na których powstać ma zupełnie nowa dzielnica. Zielony łącznik pomiędzy Wildą a Łazarzem ma mieścić lokale o funkcji usługowej (w swojej północnej części), a także mieszkaniowej (w południowej części). - W ostatnim czasie widoczne jest ożywienie branży biurowej i hotelowej w Poznaniu - mówi Katja Lożina, dyrektor Biura Obsługi Inwestorów, które zorganizowało udział miasta w targach. Wygląda więc na to, że oferta związana z terenami położonymi nieopodal ścisłego centrum miasta, Dworca Głównego, a także Międzynarodowych Targów Poznańskich ma szansę trafić na podatny grunt.

Poznańscy urzędnicy o skuteczności tego narzędzia promocji mogli przekonać się już chociażby przy okazji sprzedaży budynku starego szpitala przy ul. Szkolnej, do której doszło właśnie po jednej z poprzednich edycji targów MIPIM.

Oczywiście Wolne Tory nie są jedyną ofertą, z którą poznańska delegacja wyruszyła do Cannes. Na stoisku Poznania przygotowanym we współpracy z Wielkopolskim Centrum Wspierania Inwestycji promowane będą również działki pod zabudowę usługową, hotelową, mieszkaniową wielorodzinną, mieszkaniową jednorodzinną, mieszkaniowo-usługową, rekreacyjną i przemysłowo-logistyczną. Ponadto promowane mają tam być również oferty Metropolii Poznań.

Przez cztery dni w Cannes odbywać się będą rozmaite wydarzenia towarzyszące targom. Prezydent Jacek Jaśkowiak weźmie np. udział w panelu dyskusyjnym poświęconemu wyzwaniom stojącym przed regionem Europy Środkowo-Wschodniej. Ponadto prezydent spotka się z przedstawicielami firm z branży nieruchomości obecnymi w Poznaniu, m.in. Skanska, Vastint, IMMOBEL czy Echo Investment, a także z tymi, które dopiero rozważają wejście na rynek poznański.

Targi MIPIM będą również okazją do wręczenie nagród fDI European Cities and Regions of the Future 2018/19, na podstawie rankingu przygotowanego przez dziennikarzy The Financial Times. Poznań znalazł się w nim na trzecim miejscu w kategorii „Przyjazne dla biznesu” wśród miast powyżej 350 tys. mieszkańców.

Reklama