Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 3
Reklama

Poznański dom z szansą na prestiżową nagrodę "Building of the year"

red
piątek, 26.01.2018 r.
godz. 12.16
red | piątek, 26.01.2018 r., godz. 12.16
Poznański dom z szansą na prestiżową nagrodę Building of the year

Ultranowoczesny dom powstał na granicy lasu na północy Poznania.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
18°C 1027 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1025 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1014 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

To dom schowany w skarpie - od strony ulicy prawie go nie widać, za to od strony ogrodu przeszkloną ścianą otwiera się na pobliski las. Architektem obiektu jest Adam Wysocki ze Studia de.materia. Ultranowoczesna bryła, była dużym wyzwaniem i dla architekta i wykonawcy. "Aby uzyskać wysokiej jakości betonowe ściany, nie użyto systemowych szalunków, lecz wszystkie formy wykonane zostały z meblarską precyzją bezpośrednio na budowie. Taka technologia wymagała przewidzenia na bardzo wczesnym etapie szeregu elementów, których aplikacja miała nastąpić dużo później np. wielkogabarytowej ślusarki aluminiowej schowanej w ścianach" - informuje architekt.

Kilka dni temu dom został nominowany do prestiżowej, międzynarodowej nagrody Archdaily - Building of the year 2018. "Choć nominowanych obiektów we wszystkich kategoriach na całym świecie jest 3500, to dla mnie miłe wyróżnienie, bo w gronie nominowanych jest bardzo dużo wartościowych projektów" - mówi Adam Wysocki w rozmowie z epoznan.pl. 

Nominację przyznało profesjonalne jury portalu Archdaily, ale to, do kogo trafi nagroda leży wyłącznie w rękach czytelników. Zagłosować na poznański dom w konkursie "Building of the year" można tutaj.

Reklama