Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
21 14
Reklama

W niedzielę maraton: będą odholowywać auta!

KaT
czwartek, 12.10.2017 r.
godz. 10.11
KaT | czwartek, 12.10.2017 r., godz. 10.11
W niedzielę maraton: będą odholowywać auta!
fot. Sołtys / archiwum

Już w najbliższą niedzielę, 15 października, w Poznaniu odbędzie się maraton. Pasażerowie komunikacji miejskiej i kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu. Straż miejska będzie odholowywać auta pozostawione na „zakazie parkowania”.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
14°C 1033 hPa
JUTRO
pogoda
21°C 1024 hPa
POJUTRZE
pogoda
15°C 1018 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Ograniczenia w parkowaniu zostaną wprowadzone na dwóch ulicach: Grunwaldzkiej (od Szylinga do Roosevelta) oraz Małopolskiej (od Wołyńskiej do Nad Wierzbakiem). Zakaz parkowania na Grunwaldzkiej będzie obowiązywać od 8.00 w sobotę do 16.00 w niedzielę, a na Małopolskiej od 12.00 w sobotę do 16.00 w niedzielę.

- Znaki drogowe „zakaz zatrzymywania się” z tabliczką o odholowaniu z podanymi datami i godzinami obowiązywania zostały ustawione już w sobotę, a więc tydzień wcześniej przed wprowadzeniem zmian w organizacji ruchu - wyjaśnia Przemysław Piwecki ze straży miejskiej. - Od środy strażnicy rozpoczęli akcję ulotkową (wkładanie ulotek za wycieraczki samochodów) i będą ją powtarzać do soboty. Dodatkowo w piątek po godzinie obowiązywania SPP (od godz. 18) zostaną zasłonięte znaki informujące o parkingu na jezdni i wszystkie wolne miejsca parkingowe oraz sukcesywnie te, które będą się zwalniały, zostaną zastawione płotkiem. Dotyczy to miejsc postojowych SPP przy ul. Grunwaldzkiej. To pierwszy raz. Dzięki temu na wolne miejsce nie wjedzie już inny samochód. Wykona to organizator wraz ze strażnikiem miejskim odpowiedzialnym za sprawy organizacyjne w ruchu drogowym przy maratonie - kończy Piwecki.

Przypominamy, że 18. edycja PKO Poznań Maratonu to utrudnienia dla pasażerów komunikacji miejskiej i kierowców. O szczegółach piszemy TUTAJ.

Reklama