Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
15 5
Reklama

Rusza Poznań Pride Week 2017. Tęczowe flagi pojawią się na ulicach

j
niedziela, 17.09.2017 r.
godz. 16.30
j | niedziela, 17.09.2017 r., godz. 16.30
Rusza Poznań Pride Week 2017. Tęczowe flagi pojawią się na ulicach
fot. Włodzimierz Hoppel, archiwum

W niedzielę rozpoczyna się trzecia edycja Poznań Pride Week. Organizatorzy przygotowali liczne atrakcje i zachęcają do udziału wszystkich poznaniaków. Zwieńczeniem wydarzenia tradycyjnie będzie Marsz Równości.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
13°C 1032 hPa
JUTRO
pogoda
15°C 1032 hPa
POJUTRZE
pogoda
19°C 1024 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Poznań Pride Week rozpocznie się 17 września i zakończy się 24 września. Zwieńczeniem tygodnia imprez, pokazów filmowych i warsztatów o tematyce LGBT+ będzie Marsz Równości, który odbędzie się w Poznaniu już po raz czternasty – w sobotę 23 września. Od trzech lat poznański Marsz Równości organizuje poznańskie stowarzyszenie zajmujące się prawami osób LGBT+Grupa Stonewall. Jak już wcześniej informowaliśmy organizatorzy zapowiedzieli, że po raz kolejny planują wywiesić tęczowe flagi na ulicach Poznania, których w tym roku ma być jeszcze więcej. Ponadto zaplanowany jest też piknik w Parku Marcinkowskiego.

Wszystko wskazuje na to, że wieszanie tęczowych flag na trasie poznańskiego Marszu Równości staje się tradycją. W tym roku będzie ich jeszcze więcej! Postaraliśmy się również o to, aby program tegorocznego pikniku w Parku Marcinkowskiego obfitował w różne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Zapraszamy już na godzinę 11:00, całość potrwa aż do 19:00! - zapowiada Arek Kluk z Grupy Stonewall.

Organizatorzy na cały tydzień przygotowali też bogata ofertę wydarzeń – imprezy, pokazy filmowe, panele dyskusyjne czy warsztaty. Zapowiadają też imprezę uliczną. W piątek 22 września o 19:00 zapraszamy na specjalnie zamkniętą na tę okazję ulicę Zamkową. Znajdziecie tam mnóstwo tęczy, muzyki i dobrej zabawy. Zainspirowała nas londyńska dzielnica Soho, w której codziennie tysiące ludzi bawi się w atmosferze różnorodności i akceptacji. Zależy nam na tym, aby chociaż na moment przenieść tę atmosferę do Poznania. - mówi Arek Kluk.

Pełen harmonogram Poznań Pride Week 2017 można znaleźć tutaj.

Przypominamy też, że alternatywą dla Poznań Pride Week ma być organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej Poznań Prayer Week. W dniach od 17 do 24 września organizatorzy o godzinie 21:00 zapraszają do wspólnej modlitwy pod kościołem pw. Najświętszego Zbawiciela przy ul. Fredry. To nasza odpowiedź na tęczowy Poznań Pride Week, którego organizatorzy walczą m.in. o legalizację związków jednopłciowych – czytamy w komunikacie zamieszczonym na profilu wydarzenia na  Facebooku. Dla nas, młodych Poznaniaków, ważna jest wartość małżeństwa i rodziny, których model oparty jest nie tylko na Biblii, ale również na prawie naturalnym. W czasie, kiedy tak wiele mówi się o zmianach sensu małżeństwa i rodziny, ich struktury, czy redefinicji pojęć, pokażmy naszą siłę, sięgając po najpotężniejszą broń duchową – modlitwę – dodają organizatorzy

Reklama