Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
6 -2
Reklama

Gorący piątek, upalna sobota: na kąpieliskach i basenach będzie tłok!

KaT
piątek, 1.07.2016 r.
godz. 08.40
KaT | piątek, 1.07.2016 r., godz. 08.40
Gorący piątek, upalna sobota: na kąpieliskach i basenach będzie tłok!
fot. POSiR

Nawet 28 stopni Celsjusza mogą w piątek pokazywać termometry w Poznaniu. Jeszcze cieplej będzie w sobotę - na termometrach zobaczymy ponad 30 stopni. To oznacza, że na pływalniach letnich i kąpieliskach będzie tłoczno. Gdzie najlepiej wypoczywa się nad wodą? Zagłosuj w naszej sondzie!

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
2°C 1045 hPa
JUTRO
pogoda
6°C 1038 hPa
POJUTRZE
pogoda
9°C 1035 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI

W piątek i sobotę nad wodą w Poznaniu z pewnością będzie można zobaczyć tłumy. W piątek synoptycy prognozują nawet 28 stopni Celsjusza w cieniu. W sobotę można już mówić o upale - termometry pokażą nawet ponad 30 stopni w cieniu, ale pojawiać się mogą burze. Taka pogoda zachęca do chłodzenia się w wodzie.

Gdzie w Poznaniu można popływać? Dużą popularnością cieszą się pływalnie letnie. Na Chwiałce odpoczywać można od 9.00 do 19.00, a dodatkowo o 7.00, 7.45, 8.30 i 19.00 przewidziano 45-minutowe seanse sportowe. Za bilet normalny zapłacimy 8 złotych, ulgowy 6 złotych, a za seans sportowy - 8 złotych. Pływalnia w Parku Kasprowicza jest natomiast czynna od 10.00 do 19.00, a bilety kosztują 10 i 7 złotych.

Od pierwszych dni wakacji ogromną popularnością cieszy się nowy brodzik na Chwiałce. Wyposażono go w aluminiową nieckę, która w najgłębszym miejscu ma tylko 50 centymetrów. W brodziku zamontowano system fontann, kurtyn wodnych i natrysków. Nie zabrakło też zjeżdżalni.

Kolejną opcją dla poznaniaków są baseny zewnętrzne w Termach Maltańskich. Aby z nich korzystać trzeba wykupić bilet wstępu do aquaparku. W dni powszednie godzina korzystania z aquaparku (razem z basenami zewnętrznymi) oraz z basenów sportowych kosztuje 25 złotych (ulgowy 20 złotych). W przypadku Term - goście kompleksu na zewnątrz mają do dyspozycji m.in. basen ze zjeżdżalniami, geotermalny basen solankowy czy basen relaksacyjny.

Wielu mieszkańców najbardziej lubi odpoczywanie nad jeziorami. W Poznaniu można korzystać z czterech miejskich kąpielisk. Te tradycyjnie zapraszają poznaniaków w Krzyżownikach, na Strzeszynku, nad Maltą i Rusałką. Od 10:00 do 18:00 bezpieczeństwa strzegą tu ratownicy. Korzystanie z kąpielisk poza wyznaczonymi godzinami jest możliwe, ale odbywa się na własną odpowiedzialność.

ZOBACZ WYNIKI SONDY
arrow
Reklama