Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 3
Reklama

Finał WOŚP: koncerty, licytacje i… zmiany w organizacji ruchu

KaT
piątek, 8.01.2016 r.
godz. 14.33
KaT | piątek, 8.01.2016 r., godz. 14.33
Finał WOŚP: koncerty, licytacje i… zmiany w organizacji ruchu
Ubiegłoroczne światełko do nieba podczas finału WOŚP - fot. Łukasz Mozalewski

Już w niedzielę odbywać się będzie 24. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 2500 wolontariuszy pojedzie komunikacją miejską organizowaną przez poznański ZTM bezpłatnie. Na scenie przed CK Zamek wystąpią m.in. Organek i AudioFeels, a w centrum wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
18°C 1027 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1025 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1014 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W tym roku wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będą zbierać pieniądze na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

Przed CK Zamek w niedzielę stanie duża scena. - Wystąpią na niej zespoły muzyczne i zaproszeni goście. Około 19.30 rozpocznie się koncert finałowy, a o 20.00 zapraszamy na światełko do nieba - informują organizatorzy finału z CK Zamek i sztabu WOŚP przy Politechnice Poznańskiej. Na dużej scenie pojawią się m.in. UFly, Osoka, BAPU, Organek (19.15) oraz zespół Audiofeels (20.45).

Kolejne atrakcje zaplanowano w CK Zamek oraz na placu Mickiewicza. Na placu od 10.00 do 16.00 odbywać się będą koncerty, prezentacje służb mundurowych oraz licytacje przedmiotów przeznaczonych na rzecz WOŚP. - Dodatkowo w Sali Wielkiej CK ZAMEK czynny będzie punkt krwiodawstwa i kącik promocji zdrowia (10.00 - 20.00), a na parterze w Holu Wielkim trwać będą licytacje (16.00 - 21.00) - dodają.

W naszym regionie pieniądze na WOŚP zbierać będzie około 2500 wolontariuszy, którzy w niedzielę będą mogli korzystać bezpłatnie z komunikacji miejskiej organizowanej przez poznański Zarząd Transportu Miejskiego.

Mieszkańcy muszą się liczyć ze zmianami w organizacji ruchu. - Od 6:30 do 21:20 wyłączona z ruchu będzie jezdnia północna ul. Święty Marcin na odcinku od ul. Kościuszki do al. Niepodległości oraz sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Święty Marcin i Kościuszki. Objazd przewidziano ulicami: Kościuszki i Taylora - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

To nie koniec. - Na finał imprezy (światełko do nieba), od godz. 19:30 do 21:20, policja może zdecydować o wyłączeniu z ruchu odcinka al. Niepodległości od ul. Taylora do ul. Fredry. Ruch dwukierunkowy z ograniczeniami odbywać się będzie ulicą Taylora na odcinku od al. Niepodległości do ul. Kościuszki. Wyłączone zostaną sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach: al. Niepodległości - Święty Marcin i al. Niepodległości - Taylora. Objazdy zamkniętych ulic przewidziano ulicami sąsiednimi - dodaje ZDM.

Możliwe, że między 19.00 i 21.00 w niedzielę tramwaje linii nr 5 i 13 zostaną skierowane objazdem - na ulicę Fredry i most Teatralny. Zmiany mogą też dotyczyć linii autobusowych nr 51, 68, 71 i 905. Te jadące w kierunku północnym zostaną skierowane przez: Aleje Niepodległości – Święty Marcin -Wieniawskiego – most Teatralny – Roosevelta – Libelta – Al. Niepodległości, a te jadące na południe pojadą przez Roosevelta i most Dworcowy. Decyzję o ewentualnych zmianach w komunikacji miejskiej będą podejmować służby.

ZOBACZ WYNIKI SONDY
arrow
ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama