Pogoda jutro Pogoda Poznań
125
Reklama
Mól w sieci
REKLAMA | aktualizacja: Czwartek, 0 2020 roku, godzina 01: 1

Mól w sieci

Podróże, storytelling, kryminały - to tylko kilka tematów poruszanych w trakcie spotkań cyklu "Mól w sieci". Kolejne spotkania z twórcami internetu i autorami książek przed nami, a dotychczasowe można oglądać na kanale Biblioteki Raczyńskich na YouTube na specjalnej playliście https://www.youtube.com/playlist?list=PLI_aJDseDgYxl9c01BOvbJ80y7OmBZ8uw. W październiku gościem będzie Michał Larek - literaturoznawca, krytyk i autor kryminałów.

Jesień to pora sprzyjająca czytaniu kryminałów. O tym, jak buduje się trzymające w napięciu opowieści, czy inspiracje leżą na ulicy oraz dlaczego lubimy czytać i słuchać o zbrodniach opowie autor kryminałów m.in. "Mężczyzna w białych butach", "Furie" i twórca cyklu podcastów "Zabójcze opowieści". Na rozmowę zapraszamy 20 października o 18.00 na profil Biblioteki Raczyńskich na Facebooku.

Do tej pory w ramach cyklu organizowanego przez Bibliotekę Raczyńskich odbyły się już spotkaniaz grupą Urbex History, Rafałem Fronią, dr Moniką Górską i Dariuszem Rosiakiem. "Mól w sieci" to seria spotkań z popularnymi twórcami internetowymi, którzy są jednocześnie autorami książek. Czytelnicy książek - tytułowe "mole" są często odbiorcami treści dostępnych w sieci. Aktywność twórców w internecie może iść w parze z papierowymi publikacjami i wielu odbiorców sięga po nie dlatego, że wyszły spod ręki lubianego autora internetowego. Poza tym blogo i vlogosfera jest bardzo różnorodna i twórcy poruszają w niej tematy od szeroko rozumianej literatury po podróże czy kulinaria. Nie grozi nam zatem nuda. Spotkania w ramach cyklu "Mól w sieci" jest to też okazja do refleksji nad zmianami w mediach i współczesnej kulturze. Może okaże się, że nowe technologie nie muszą rywalizować z książkami i te dwa światy nie muszą się wykluczać? Szczegóły dotyczące akcji dostępne są na stronie www.bracz.edu.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI
Najstarszy poznański McDonald ma zostać zamknięty
Pierwsza restauracja McDonald została otwarta w Poznaniu w 1994 roku przy ulicy 27 grudnia. Teraz najstarszy poznański McDonald zniknie z mapy miasta.
więcejCzytaj więcej | Piątek, 2017.11.17 19:30
Tragiczny wypadek w Swarzędzu: kierowca usłyszał zarzuty. Grozi mu 8 lat więzienia
Po tragicznym wypadku do jakiego doszło w nocy z piątku na sobotę w Swarzędzu zarzuty usłyszał 18-letni kierowca samochodu, który prowadził auto bez uprawnień i pod wpływem alkoholu.
więcejCzytaj więcej | Niedziela, 2017.11.19 11:15