Reklama
Reklama

Andrzej Duda rozpocznie drugą kadencję od wizyty w Watykanie

fot. Jakub Szymczuk/KPRP/prezydent.pl

W sierpniu rozpocznie się druga kadencja Andrzeja Dudy.

Prezydent w niedzielę zapewnił sobie reelekcję. Na razie nie wiadomo kiedy odbędzie się ponowne zaprzysiężenie, ponieważ ważność wyborów musi jeszcze zatwierdzić Sąd Najwyższy. Nie zmienia to faktu, że Andrzej Duda i jego współpracownicy planują już najbliższe miesiące.

- Andrzej Duda zdobył prawie 2 mln głosów więcej niż pięć lat temu. To oznacza, że Polacy podziękowali prezydentowi za pierwszą kadencję i uważają, że powinien tę pracę kontynuować. Wiarygodność prezydenta wynika z pięciu przepracowanych lat dla Polski. Nie dałoby się odnieść zwycięstwa samą kampanią, bez dorobku pierwszej kadencji -
komentował Krzysztof Szczerski, szef gabinetu prezydenta RP w Programie 1 Polskiego Radia.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


Współpracownik Andrzeja Dudy nie ukrywał, że druga kadencja będzie mieć nieco inny charakter. - To jest naturalne. Okoliczności sprawowania urzędu są zupełnie inne. To kadencja, w której prezydent jest nestorem w relacjach międzynarodowych, pewnym autorytetem - ocenił.

Naturalnie pojawiają się pytania o kierunek pierwszej wizyty zagranicznej. Prezydent ma już skonkretyzowane plany. - Andrzej Duda już w czasie debaty prezydenckiej zapowiadał, że chciałby złożyć pierwszą wizytę w Rzymie, w Watykanie, żeby przybyć do kraju, który przezwyciężył pandemię koronawirusa. To będzie zapewne wczesna jesień tego roku, również w związku ze stuleciem urodzin św. Jana Pawła II - zapowiedział Szczerski.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pogodowa chwila wytchnienia przed upałami
19℃
14℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
5.63 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro