Reklama
Reklama

Kaczuszki uratowane ze stawu w rosarium ponownie trafiły na Cytadelę. Ale mama się nie pojawiła

fot. ZOO Poznań Official / Facebook

Wracamy do sprawy osieroconych kaczuszek, które zostały uratowane przez pracowników poznańskiego ZOO.

Już we wtorek pisaliśmy o nietypowej akcji ratunkowej na Cytadeli. Pracownicy ZOO wyciągnęli ze stawu na terenie rosarium 4 malutkie kaczuszki. W okolicy przez wiele godzin nie było ich mamy. Dziś ZOO przekazuje aktualne informacje o zaledwie 3-dniowych ptaszkach. - Kaczki pływały same w stawie przez co najmniej 5 godzin, ich matka musiała zostać czymś spłoszona. Maluchy nie mogły dłużej pozostawać same, pozbawione nadzoru matki były atakowane przez wrony - nasza interwencja była konieczna, by ocalić im życie - wyjaśniają.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Kaczuszki pod opieką pracowników ZOO zostały nakarmione i ogrzane. - Wiemy, że wczoraj w godzinach wieczornych i dzisiaj w godzinach porannych na stawie w rosarium była widziana samica kaczki krzyżówki. Być może była matką tych 4 maleństw. Aby spróbować ponownie połączyć rodzinę, maluchy zostały zawiezione nad staw. Samica kaczki jednak nie pokazała się ponownie, nie podjęła opieki nad młodymi pomimo ich nawoływania. Kiedy nasi pracownicy obserwowali sytuację z oddalenia - matka nie pokazywał się, natomiast ponownie nadleciały wrony - dodają.

Podjęto ostateczną decyzję, by odchować kaczki w ZOO. - Być może zostaną adoptowane przez kaczą rodzinę mieszkającą przy naszym stawie. Jeśli nie - rodziną zastępczą zostaną opiekunowie z Działu Ptaków - kończą.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pogodowa chwila wytchnienia przed upałami
19℃
14℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
7.97 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro