Pogoda jutro Pogoda Poznań
3120
Epoque Quartet
KONCERT
Sobota 18 maja 2019 g. 21.00
Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie
maj
pnwtśrczptsond
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Zespół Epoque Quartet, łączący kilka stylów muzycznych, obchodzi 20-lecie swojego istnienia. Przez ten czas wypracował sobie mocną pozycję na czeskiej i europejskiej scenie muzycznej, wyraźnie przesuwając granice repertuaru kwartetowego i stając się cenionym zespołem, który jest zapraszany do współpracy przez wielu świetnych muzyków reprezentujących różne nurty muzyczne.

Z najciekawszych projektów warto wymienić tournée z Danielem Bártą i Ilustratosphere, współpracę z kapelami Monkey Business, Tatabojs, Clarinet Factory, czy koncerty i nagrania z Michalem Pavlíčkiem, Gregory Porterem, Lenką Dusilovą, Robertem Balzarem, Dashą, Ondřejem Brzobohatym, Tomášem Klusem, Kamilem Střihavką, Lucią Bílą, Ewą Farną, Gabrielą Vermelho. Jeśli chodzi o styl bardziej klasyczny, warto wspomnieć o współpracy z Dagmar Peckovą, Radkiem Baborákiem, Ivanem Klánskim oraz Ludmilą Peterkovą.

Do bardziej aktualnych osiągnięć należy zaliczyć nagradzaną płytę „Epoque Quartet plays Jan Kučera”, która podsumowuje długoletnią współpracę autora z zespołem i która została nominowana do nagrody Anděl 2018. Warto wspomnieć również płytę „Flow” nagraną z kanadyjskim pianistą i kompozytorem Davidem Braidem, z którym zespół pojechał w trasę koncertową po Chinach. Płyta „Flow” weszła na krótką listę nominowanych do prestiżowej kanadyjskiej nagrody Juno Award. W ubiegłym roku zespół otrzymał pierwsze zaproszenie do udziału w festiwalu Praska Wiosna. Szerszej publiczności Epoque Quartet jest znany także z udziału w popularnym telewizyjnym show Stardance.

Epoque Quartet koncertował w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Francji, Włoszech, Belgii, Holandii, Anglii, Irlandii, Polsce, na Węgrzech, Słowacji, w Chorwacji, Słowenii, Serbii, Bośni i Hercegowinie, Grecji, Bułgarii, Izraelu, USA, Kanadzie, Brazylii, Chinach i Japonii. Swoimi doświadczeniami z pracy artystycznej muzycy dzielili się w trakcie warsztatów w Czechach, Serbii, Brazylii i Izraelu.

skład Epoque Quartet:
David Pokorný – skrzypce,
Vladimír Klánský – skrzypce,
Vladimír Kroupa – altówka,
Vít Petrášek – wiolonczela

bilety: 2 zł
do nabycia w kasie CK ZAMEK, CIK, bilety24.pl

• zobacz więcej informacji o Centrum Kultury Zamek
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.