Pogoda jutro Pogoda Poznań
0-4
V Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych POD PATRONATEM EPOZNAN.PL
EVENT
Poniedziałek 19 marca 2018
Wtorek 20 marca 2018
Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie
marzec
pnwtśrczptsond
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Zaproszenie do prelekcji na V Międzynarodowym Kongresie Firm Rodzinnych przyjął Antoine Mayaud – przedstawiciel rodziny Mulliez, największej i najbogatszej rodziny właścicielskiej w Europie, do której należą m.in. Obi, Decathlon czy Auchan. Jego prelekcja „Jak stymulować przedsiębiorczość w firmie rodzinnej”, w której opowie o strukturze w rodzinie liczącej ponad 700 członków (wszyscy z udziałami w biznesach), rozpocznie dwudniowe dyskusje o mechanizmach profesjonalizacji rodziny biznesowej, zakładaniu fundacji firmy rodzinnej i budowaniu długowieczności rodzinnego biznesu. Kongres organizowany przez Instytut Biznesu Rodzinnego odbędzie się 19-20 marca 2018 roku w Poznaniu.

- Tam, gdzie łączy się biznes i rodzina, powstaje wyjątkowy potencjał, który z jednej strony jest ryzykowny, ale z drugiej stanowi ogromną szansę na stworzenie niepowtarzalnej oferty biznesowej. Członkowie rodzin biznesowych szukają więc sposobów, aby wspólnie tworzyć długowieczne biznesy – dla siebie i dla kolejnych pokoleń – mówi dr Adrianna Lewandowska, Prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego i inicjator Kongresu. Wzorem zagranicznych firm rodzinnych polscy przedsiębiorcy szukają dziś sposobów na budowanie długowieczności biznesu – stąd coraz popularniejsze staje się wprowadzanie mechanizmów ładu rodziny, spisywanie konstytucji firmy rodzinnej czy zakładanie fundacji. - Obecnie tworzenie fundacji nie jest w Polsce prawnie możliwe – większe polskie majątki mogą szukają rozwiązań tego typu za granicą, najczęściej w Luksemburgu, Szwajcarii, czy Austrii. Szereg instytucji, w tym Instytut Biznesu Rodzinnego, dążą do wprowadzenia tej możliwości w naszym kraju, na razie musimy jednak bazować na rozwiązaniach zagranicznych – dodaje dr Lewandowska.

- Firma rodzinna w dzisiejszych realiach to nie tylko lokalny mały biznes, ale nierzadko duża firma jak nasza, która daje pracę 25 tysiącom ludzi. To potencjał, w którym kryje się coś więcej niż tylko budowanie biznesu. Takie przedsiębiorstwa należy postrzegać w dwóch wymiarach. Pierwszy z nich to aspekt ekonomiczny, związany z budowaniem rodzimego kapitału – jest on oczywiście bardzo istotny, ale nie najważniejszy. Drugi, czyli długofalowe spojrzenie na rozwój dzisiejszego biznesu z perspektywy kolejnych pokoleń, które decyduje o stabilności przedsiębiorstwa. Przy takim podejściu, dobro firmy i jej pracowników jest ważniejsze od krótkoterminowych zysków. W rodzinnym biznesie właściciel nie ma problemu, aby zakasać rękawy i wziąć się do pracy ramię w ramię z pracownikiem. Owocuje to nie tylko zaufaniem zespołu, ale i tworzeniem kultury organizacyjnej, w której ograniczenia są tylko w głowie – Marek Piechocki, Prezes LPP

Wśród prelegentów Kongresu znaleźli się m.in. Richard Bergfors – Max Burgers (Szwecja), dr Zbigniew Inglot – Inglot, Tomasz Domogała – TDJ S.A., Henryk Orfinger – Dr Irena Eris , Zbigniew i Michał Leszek (Lechpol), Jan Kolański – Colian S.A., Adam Mokrysz – MOKATE S.A., rodzina Wróbel – właściciele Grupy kapitałowej Mercedes Wróbel, Marek Piechocki – LPP, Monika Siecińska-Jaworowska (SUEMPOL), Jakub Kołodziej (Roleski), prof. Peter May - doradza właścicielom firm rodzinnych w Niemczech, Szwajcarii. Program Kongresu to także ciekawe panele dyskusyjne, kreatywne warsztaty oraz gala wieczorna.
Stań się częścią najważniejszego wydarzenia dla firm rodzinnych na świecie!
Zgłoś się na www.KongresFirmRodzinnych.pl!

Organizator: Instytut Biznesu Rodzinnego (www.ibrpolska.pl)
Instytut Biznesu Rodzinnego jest think tankiem zajmującym się pozyskiwaniem i upowszechnianiem wiedzy o firmach rodzinnych. Powstał z inicjatywy dr Adrianny Lewandowskiej, zaangażowanej od lat w tematykę przedsiębiorczości rodzinnej. Obok MKFR do inicjatyw Instytutu należą m.in. magazyn „FAMILY BUSINESS. Zarządzanie firmą rodzinną” (www.familybusiness.pl), Kongres Next Generation (www.nextg.pl) oraz Akademia Sukcesora (www.akademiasukcesora.pl).

• zobacz więcej informacji o Hotel IBB Andersia
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimgNie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.