Pogoda jutro Pogoda Poznań
3019

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Strażniczki miejskie z Lubonia obrażały i poniżały nietrzeźwe osoby. Same nagrały swoje skandaliczne zachowanie
j | aktualizacja: Środa, 5 2019 roku, godzina 15: 2

Nagrania ujrzały światło dzienne po tym, jak członek rodziny jednej z kobiet przesłał je dziennikarzom „Gazety Wyborczej”.

Strażniczki miejskie z Lubonia obrażały i poniżały nietrzeźwe osoby. Same nagrały swoje skandaliczne zachowanie

Ujawnione zostały dwa nagrania. Jedno pochodzi sprzed czterech lat. Na filmie pokazanym dziś przez poznańską „Gazetę Wyborczą” dwie strażniczki z Lubonia podczas interwencji obrzucają obelgami pijanego mężczyznę, którego wiozą autem. Kierują też w jego stronę groźby. Kolejne nagranie pokazuje, jak funkcjonariuszki poniżają nietrzeźwą kobietę.

Po tym jak nagrania ujrzały światło dzienne sprawa zajęli się policjanci. Jest tutaj, przynajmniej na podstawie tego nagrania podejrzenie, że doszło do złamania prawa – mówi mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji. Czekamy w tej chwili na decyzję o wszczęciu postępowania i ewentualne wytyczne, które pozwolą nam wykonać szereg działań w tej konkretnej sprawie – dodaje.

Komendant lubońskiej straży miejskiej, podał się do dymisji. Jest to sytuacja nie do przyjęcia., karygodna. Czuję się w jakimś sensie odpowiedzialny za tą sytuację – mówił w rozmowie z reporterem Telewizji WTK Paweł Dybczyński.

W stosunku do pań, które są aktualnie nieobecne w pracy z przyczyn usprawiedliwionych również konsekwencje zostaną  wyciągnięte – mówiła w rozmowie z WTK Małgorzata Machalska, burmistrz Lubonia. Takie zachowania nie powinny mieć nigdy miejsca, są karygodne i niedopuszczalne – dodała.