Pogoda jutro Pogoda Poznań
2518

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

W Urzędzie Miasta nie napijesz się wody z plastikowej butelki!
j | aktualizacja: Wtorek, 5 2019 roku, godzina 14: 1

Decyzję o wycofaniu plastikowych przedmiotów jednorazowego użytku w urzędzie i miejskich jednostkach podjęli dziś radni.

W Urzędzie Miasta nie napijesz się wody z plastikowej butelki!
w UM i miejskich jednostkach woda mineralna w plastikowych butelkach jest zastępowana wodą z kranu lub wodą ze szklanych butelek | UMP

Od 2021 roku w całej UE nie będzie można kupić jednorazowych plastikowych talerzy, sztućców czy słomek - 27 marca 2019 r. Parlament Europejski przyjął dyrektywę ekologiczną, która zakazuje produkowania i sprzedaży produktów jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych. Na dzisiejszej sesji Radny Miasta podjęta została decyzja, że Poznań nie będzie czekał do 2021 roku i już od teraz rozpoczyna akcję „Poznań bez plastiku”.

Z urzędu miasta i miejskich jednostek wycofane zostaną plastikowe "jednorazówki", a woda mineralna w plastikowych butelkach jest zastępowana wodą z kranu lub wodą ze szklanych, możliwych do recyklingu butelek – informują miejscy urzędnicy.

Inicjatywa przeprowadzenia akcji "Poznań bez plastiku" współgra z pomysłami zgłoszonymi przez Młodzieżową Radę Miasta Poznania w uchwałach z dnia 11 lutego 2019 r. w sprawie zrezygnowania z  używania plastikowych kubeczków oraz postawienia w Urzędzie Miasta Poznania koszy do segregacji odpadów - dodają.