Pogoda jutro Pogoda Poznań
137

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Dzień bez Samochodu: kierowcy przesiądą się do komunikacji zbiorowej?
sk | aktualizacja: Piątek, 9 2017 roku, godzina 22: 0

W piątek obchodzony jest europejski Dzień bez Samochodu. W Poznaniu kierowcy mogą korzystać m.in. z bezpłatnej komunikacji miejskiej.

Dzień bez Samochodu: kierowcy przesiądą się do komunikacji zbiorowej?
fot. Michał Nadolski, archiwum

W stolicy Wielkopolski od wielu lat trwa gorąca dyskusja dotycząca transportu. Obecne władze stawiają na ścieżki rowerowe i buspasy, cierpią na tym jednak kierowcy samochodów, którzy niechętnie przesiadają się do tramwajów czy autobusów i stoją w coraz dłuższych korkach. O tym czy działania miasta okażą się ostateczne skutecznie przekonamy się za jakiś czas.

Dobrą okazją do przekonania się o jakości komunikacji miejskiej i wyrobienia własnego zdania jest 22 września. Przez cały piątek kierowcy mogą bezpłatnie poruszać się autobusami i bimbami. - Tego dnia można za darmo korzystać z transportu publicznego ZTM na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu. Jeden ważny dowód rejestracyjny auta upoważnia do darmowego przejazdu dla jednej osoby - informuje ZTM.

Ponadto do północy ważna jest promocja Poznańskiego Roweru Miejskiego, która umożliwia bezpłatne wypożyczenie pojazdu przez pierwszą godzinę.

SONDA
Czy skorzystasz z promocji ZTM?
A) Tak, samochód zostanie w garażu, a ja skorzystam z komunikacji zbiorowej[23%]
B) Nie, dojazd komunikacją zbiorową byłby niewygodny/niemożliwy[36%]
C) Korzystam z komunikacji zbiorowej każdego dnia przy dojeździe do pracy/szkoły[20%]
D) Codziennie dojeżdżam samochodem i tego nie zmienię, niezależnie od komfortu komunikacji zbiorowej[21%]