Pogoda jutro Pogoda Poznań
134

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Poznańscy leśnicy zachęcają do przytulania się do drzew
KaT | aktualizacja: Piątek, 7 2020 roku, godzina 03: 0

To tak zwana sylwoterapia.

Poznańscy leśnicy zachęcają do przytulania się do drzew
Zdjęcie ilustracyjne | jplenio / pixabay.com

Jak opisują pracownicy Regionalne Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu, przytulanie się do drzew pomaga m.in. w leczeniu depresji, a także pobudza organizm do samoleczenia. - Rośliny pochłaniają szkodliwe substancje, w zamian wytwarzają dla człowieka pozytywną energię. Z drzewoterapii można korzystać cały rok, ale najlepiej od wiosny do jesieni - zdradzają.

Co ciekawe, to od gatunku drzewa zależą jego właściwości lecznicze. Bory iglaste mają działać wyciszająca, a lasy liściaste - energetyzująco. Na przykład kasztanowiec wspomaga leczenie bezsenności, lipa stymuluje pracę układu oddechowego i krążenia, wierzba działa przeciwbólowo i rozkurczowo, a modrzew dodaje energii i zwiększa wytrwałość w działaniu.

Jak przytulać się do drzew? - Najlepiej jest oprzeć się o drzewo plecami, objąć pień, głaskać go, dotykać odkrytym czołem czy nagimi stopami. Aby czynności te były skuteczne, należy robić to przez 10 - 15 minut, raz w tygodniu. Warto przy tym się wyciszyć - zamknąć oczy, wykonywać ćwiczenia oddechowe lub medytować - kończą.